Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van a takonynak szaga?

Van a takonynak szaga?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy a szaglásunk a leglustább érzékünk, hamar "alkalmazkodik", nem érezzük az illatokat, szagokat. Namármost. Folyton lélegzünk, így lehet, hogy csak elfáradt az orrunk és nem érezzük. Valaki szagolta már esetleg más taknyát? Érzett valamit? Vagy az embernek nem egyedi jellemzője a takonyszag, így hiába szagolom meg a Te fikád, nem fogom érezni a szagát, mert ugyanolyan, mint amihez az én orrom már hozzászokott? Vagy esetleg olyan, mint a fekália, hogy kb ugyanolyan a szaga mindnek, de tartalomtól függően vannak eltérések? (csak nem elfogyasztott, hanem elszagolt dolgok alapján.)


Ti kutatnátok ezt a kérdéskört? Egyéni fokozatszerzés előtt álló biológusként lassan le kellene tennem valami mellett a voksom.



#takony #orr #sárgacsoda
2019. jan. 19. 17:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Találtam*
2019. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az Orbán rezsim haszonelvű kutatáspolitikájában igen nehéz lesz pénzt szerezned a témára - miközben kórházfejlesztési pályázatokat dobnak vissza, mert nincs benne elég propaganda.


Ám! Ha beleveszed a migránstakony fertőzékenységét, garantáltak kapsz 100M grantpénzt.

2019. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A disszertációm témája egyértelműen Habony Árpád lenne, avagy hogyan hat a takony szagára a kokain
2019. jan. 20. 14:57
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szagold meg valaki más taknyát az biztos nem olyan szagú mint a tiéd.
2019. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Van bizony szaga valamikor. A sárga takonynak égett szaga van például. A sűrű fehér takonynak meg ilyen csöves bácsi szaga van enyhe kivitelben de a legjobb amikor annyit érzek hogy rohadtul szúrós a levegő 😂 amúgy a fikának is van szaga valamikor és volt már olyan aminek ilyen felmosós szaga volt az nekem nagyon bejött. De a hagyma szagútól inkább hányni tudnék én is xD
2020. dec. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az is jó élmény amikor genny folyik az orromból és a szag nem kimondottan undorító inkább kellemesebb.😀
2020. dec. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!