Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tágulhatott a világegye...

Hogyan tágulhatott a világegyetem gyorsabban mint a fénysebesség?

Figyelt kérdés

Mi tette lehetővé, hogy az akkori, még tömeg nélküli anyagrészecskék megsérthették ezt a törvényt?

Most már nem fordulhat ez elő, vagy van annyira különleges eset hogy mégis?


2019. febr. 3. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Vannak dolgok amiket meg nem ėrt az emberisėg. Ės vannak körülmenyek ahol a mi ismereteink nem ervėnyesek.
2019. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

A tér egyenletesen tágul.

Ez azt jelenti, hogy 2-szer akkora távolságban 2-szer olyan gyorsan tágul (hozzád képest).

VAN akkora távolság, ahol már fénysebességgel tágul (hozzád képest).

Ez nem azt jelenti, hogy bármi is elérheti a fénysebességet!

A fénysebesség korlátja mindig is EGY PONTBAN érvényes!

2019. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

A fénysebesség nem magának a térnek a tágulását tiltja, arról nem mond semmit, arról "nem tud". Az a térben való mozgásra egy határsebesség.

A tágulás nem egyenletes, a kezdeti rövid "inflációs" szakaszban sok nagyságrenddel lett nagyobb a világegyetem. Hogy mennyivel azt nem tudjuk, miután emiatt a megfigyelhető világegyetem (ahonnan már ideért a fény) kisebb, mint a létező.

Aztán lelassult a tágulás, szinte meg is állt, de aztán megint gyorsulva tágul (de távolról sem inflációs sebességgel).


Nehéz ezt kutatni, mert nem nagyon tudjuk ellenőrizni az elméleteinket :)

2019. febr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Akik pontoznak, mi alapján teszik?

Folyamatosan megy le a jó válaszok %-a, egész nap.

Vagy egyvalaki nagyon hülye itt (és még csal is), vagy pedig sok hülye jár erre.

2019. febr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem normálisak ezek!


Minthogy inkább "elbeszélgetnénk" pár mondatban az ilyen érdekes témákról.

2019. febr. 7. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha komolyabban érdekel a téma, akkor Dávid Gyula valamelyik előadását érdemes megnézni.


Ha a tágulás alatt az ősrobbanás utáni hirtelen felfújódásra gondolsz, az azért történt, mert akkor, egy rövid ideig negatív volt a gravitáció. Ez pedig azt eredményezi, hogy a fénysebességet sokszorosan meghaladó sebességgel robbant szét az egész világ.


A gravitáció úgy lehet negatív, hogy a tömegen kívül mástól is függ: pl. a bent lévő energiától.

Az energia annyira koncentrált volt abban a picike térrészben, amitől bőven negatív lett az eredő gravitáció.

Ezért robbant fel a világ.


Aztán, ahogy kitágult majdnem a mai méretére, a gravitáció visszatért a normális mértékre, és hirtelen lelassult a tágulás nagyjából a mai mértékre.

2019. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tisztelt utolsó válaszoló!


Dávid Gyula sajnos nekem néha sok. Laikus érdeklődőkhöz kezd beszélni, aztán általában elviszi az előadást "tudósi" magasságokba, ha rám lőnének akkor sem értem meg minden mondanivalóját. Ez az én hiányosságom. Ez van.

... de ezért kérdezek rá itt a számomra "homályos dolgokra", amit nem fog be az agyam, hátha... mégis. :D

2019. febr. 8. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
A tér rugalmas és tágulhat gyorsabban a fénynél. Szerencsére.
2019. márc. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!