Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csak addig látjuk a...

Miért csak addig látjuk a fényt, amíg van fényforrás?

Figyelt kérdés

Próbálom érthetően megfogalmazni:D


Szóval van egy égőnk, ez világít, a foton kijön belőle és beleütközik mondjuk a falba, ezért látjuk a falat. Na de ha itt már nincs kapcsolat a fényforrás meg a foton között, ami már eltávolodott tőle, miért nem látunk semmit, ha lekapcsoljuk az égőt? A fényforrás megszűnésével a tőle eltávolodott fotonok miért nem "élnek" tovább és világítják meg a falat? Nem tudom mennyire voltam érthető.



2019. febr. 10. 14:05
1 2
 11/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
#6 Neked pedig köszönöm,igazad van,ignoráltam a fontos asztrofizikai paramétereket.
2019. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A #8 válaszhoz már csak annyit érdemes hozzátenni, hogy a szem-agy látásmechanizmusának működéséből következik, hogy az emberek egy kicsiny része egy két tized másodperces változást képes érzékelni. A többség 3-4 tizedet. Az utolsó foton ezalatt százezer kilométert menne. Csakhogy ekkora távolságon egy szobában annyi kölcsönhatásnak van kitéve, hogy #8 szerinti mennyiség marad. Amit a szem nem képes érzékelni.Ha képes lenne,akkor néhány milliárd fényévre is ellátnánk szabad szemmel.
2019. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg fogom nézni az előadást is :D
2019. febr. 11. 00:10
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Íme, ennyivel kéne a szemünknek gyorsabban érzékelnie, hogy lássa a faltól falig pattogó fénysugarat.

https://www.youtube.com/watch?v=EtsXgODHMWk


Túl a sövényen mese megvan? Amikor a bekoffeinezett jószág gyorsabb a mozgásérzékelő lézersugárnál?

Na ez élőben nem megy.

:)

2019. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!