Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az "Archer's paradox" nevű...

Mi az "Archer's paradox" nevű jelenség?

Figyelt kérdés

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=WzWrcpzuAp8


Valamennyire értek angolul, de nem annyira, hogy megértsem amit az angol wikipédia ír róla.

Mitől kezd el a nyílvessző kígyózó mozgást csinálni (esetleg eltörni), és mivel lehet kiküszöbölni?


Van magyar neve?


2010. júl. 3. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz a nyílvessző spine értéke, azaz, nem az íj erejéhez való a merevsége.

Ha túl gyenge, akkor jobbra tér ki, esetleg törhet is. ha túl magas a spine érték, akkor balra megy a vessző.

Nem tudom van-e magyar neve ennek.

Remélem segítettem, ha van még valami kérdezz csak, értek hozzá, nyílvesszőket gyártok.

2010. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha túl merev az is baj? Csak mert a karbonszálas meg alumínium vesszők szerintem annyira merevek amennyire csak lehet.
2010. júl. 4. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen az is gáz, akkor elmegy balra.

A karbon és aluvesszők is be vannak állítva fontértékre, itt a falvastagság, az átmérő és az anyag szilárdsága, valamint súlya a mérvadó.

2010. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy a karbon vessző csak hosszirányba merev.
2010. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hosszirányba??

Nem értem.

Karbon pálcának ugyanúgy van spine értéke.

2010. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!