Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a piramisokat...

Hogy lehet, hogy a piramisokat évezredekig nem tartották karban, mégsem dőltek össze?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 18. 15:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a Gizai Piramisokat nem emberek építették, avagy ha mégis akkor tudatában voltak valami olyan fajta technológiának, amit a mai emberek el sem tudnak képzelni! Több tonnás kövek, akár szabálytalan alakzattal tökéletesen illeszkednek egymáshoz! Semmi cement, habarcs, vagy kötő elem nélkül, és még egy borotvapenge sem férne közéjük. Egyértelmű, hogy valaha az emberiség előtt volt egy olyan civilizáció, amely messze magasabb építészeti technológiával bírt, mint amiket manapság használunk.


Talán az a civilizáció kihallt, vagy szimplán csak elhagyták a Földet. Persze az is lehet, hogy csak jobban ismerték a természeti elemeket, talán a válaszok itt vannak előttünk. Viszont a társadlom nem engedi, hogy alaposan kiismerjük a természetet, az éghajlatot, hogy megfigyeljük az összefüggéseket, hiszen dolgozni kell, pörögni kell, a valódi nagy értékek pedig talán mindvégig itt vannak elrejtve a szemünk előtt, csak senki nem foglalkozik vele.


Azok a piramisok szerintem nem is fognak összedőlni egyhamar, sőt gyanítom hogy azok még Egyiptom megalakulása előtt is ott álltak! Nem véletlen, hogy egyetlen hieroglifa sem található bennük.

2019. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
67%
A szkeptikus válaszolónak gondolom baalbek köveire is megvan a tudományos magyarázata.
2019. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
43%

Hú de mérges lettél barátom. Ne húzd fel magad ennyire, még a végén agyvérzést kapsz (bár mondjuk a mentális képességeiden nem sokat fog rontani, szóval mindegy is...).


Na de, csak, hogy egy pár dolgot tisztába tegyünk, hogy nehogy valaki elhiggye a hülyeségeidet:

- A nagy piramisban nem 40 tonnás a legnehezebb kő, sokkal inkább 80 tonna körüli. Viszont átlagosan 2-2,5 tonnás kövekből épül fel, a nehéz kövek csupán az áthidalók.

- A 80 tonna emelése manapság teljesen standard dolog, sőt. Egy "mezei" hajókonténer 25 tonna körül is lehet, amiből több ezret pakolnak fel egy nagyobb szállító hajóra. De amit biztosan te is láttál a tévében, a Hableány hajót (ami 50 tonna, de tele vízzel nyilván jóval nehezebb..) röhögve kiemelte a Clark Ádám hajódaru, aminek amúgy a tervezett teherbírása 150 tonna körül van. Szóval még külföldre sem kell utaznod, hogy láss egy olyan "NINCS ISMÉTLEM NINCS a mai napig sem olyan emelő szerkezet"-et, ami röhögve felemeli többszörösét annak, ami szerinted nem létezik. Amúgy fun fact: A Guiness rekordok könyve szerint a Taisun Gantry Crane a világ legerősebb daruja, 20.000 (!) tonnát tud emelni. Tehát olyan 500x annyit, mint amennyit szerinted egy gép sem a világon....

- Nem, az inka építésesztről szó sem volt eddig - remélem azt azért tudod, hogy Gíza egyiptomban van nem pedig Peruban, igaz?

- Ha már Stonehenge szóba került - amit ugye nem lehet rekonstruálni, ezt már láttad? A fószer egyedül mozgat 20 tonnás köveket kézzel. Wow, a fizikai és az ész csodás dolog, még jó, hogy már az ókorban is ismerték mindkettőt (amint látható mára a hülyébbek már hajlamosak egyiket sem használni)

https://www.youtube.com/watch?v=E5pZ7uR6v8c

- A piramisépítés rekonstrukciójára javaslom nézd meg Mark Lehner munkáját. 2,5 tonnás kézzel faragott kövekből kézzel építettek egy 6*9-es piramist pár hét alatt egy tucatnyi emberrel. A kövek mérete nem véletlen, a nagy piramis és pont hasonló méretű kövekből épül fel...


Megkeresel? Ki most a fotelharcos hülyegyerek? :) Sok sikert hozzá...


Amúgy a kérdező egy értelmes kérdést tett fel te pedig csupa marhaságot hordtál össze. Ki kell, hogy javítsunk, mielőtt egy gyerek például elhiszi amiket írsz és olyan hülye lesz felnőtt korára, mint te. Amúgy te nem érzed ilyenkor cikinek, amikor tételesen, tényszerűen megcáfolom minden baromságodat? Vagy még mindig azt hiszed igazad van?

2019. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%

# 22


Az nem szkepticizmus, mikor égbekiáltó baromságokat tényekkel megcáfol az ember - főleg nem a tudomány rovatba.

Hála istennek törölték a marhaságait agyament barátunknak, szóval a probléma elhárult.


"Baalbek" köveiről én még személy szerint nem hallottam. Biztos vannak rá elméletek, de még ha nincsenek itt akkor sem az a kézenfekvő magyarázat, hogy az űrlények meg az atlantiszi szupercivilizáció építette volna őket... Ez egy hatalmas logikai és érvelési hiba minden konteo-hívó érvelésében. Attól, hogy valamit nem tudunk megmagyarázni még nem feltételen természetfeletti vagy összeesküvés...

2019. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
10%

Jólvan veregesd csak meg a vállad te egy magadat mindenre többretartó ember vagy, aki csak térít és nem látja a fától az erdőt! Úgy beszélsz ember, mintha te magad építetted volna fel! Mintha te tényként tudnád mindezt!


Nem arról van szó, hog nem bír megemelni egyetlen daru sem 40 tonnát, hanem 130 méteres magasságba nem bírja emelni! Ember te azt hiszed nagyon otthon vagy az építészet terén! Én megfordultam már egy pár építkezésen! Egy 15x15 ös átmérőjű gerendát, ami mondjuk 20 méter egy társasház ötödik emeletére alig bírunk felvinni! Pedig én sem vagyok egy hurkapálca, az még csak az ötödik emelet! Abban a korban nem hinném, hogy voltak daruk, ha voltak is mivel ment homokkal? Én nem hiszek az ezotériában, mégcsak vallásos sem vagyok, a képességeimről szerintem meg nem sokat tudsz! Te teszed magad itt, mint egy professzor.. akkor írd meg hogyan építették! Ez nem egy kis családi ház, amit egy brigád is összedob két hét alatt! Itt komoly számításokat kellett végezni, dőlésszögtől kezdve, anyagmennyiségig, hol, melyik ponton lehet terhelni az építményt.. nem olyan egyszerű dolog az hidd csak el! Ráadásul a beltere is megvan építve! Ehhez komoly mérnöki ismeretekre volt szükség. Egy rabszolga szintű társadalom nem hinném, hogy primitív technológiával, eszközökkel, mérnöki tudás hiányában meg tudott volna építeni egy ilyen építményt! Én azt gondolom, hogy volt vagy létezhetett az emberiségtől korábban is egy másik civilázció, amely szimplán csak kihallt. Erre van esély, hiszen a Föld közel 4 milliárd éves a kutatók szerint. Szerinted csak is kizárólag mi élhettünk itt? Simán elképzelhető, hogy létezett előttünk egy másik civiliázció, amely fejletebb ismeretekkel rendelkezett teszem azt az építészet terén! Azokat a köveket ki kellett valahogy faragni, oda kellett vinni, fel kellett emelni, egymáshoz kellett illeszteni, de hiába írok bármit is, úgy is belém álsz, mert egy troll vagy! Ez az én véleményem és még sok ezer ember véleménye, egy szóval sem említettem ufo-kat! De az biztos, hogy primitív eszközökkel, mérnőki ismeretek hiányában nem lehet felépíteni ilyen építményt! Ezzel én le is zártam felőlem írhatsz bármit mert nem érdelel, lepereg.

2019. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
51%

Na mi van kicsit kimoderálnak aztán már nem akarsz verekedni? Érdekes...


Egy pár dolgot tegyünk tisztába, rendicsek?

- De igen, olyan daruk vannak amik igen magasra tudnak emelni. Gondoljuk csak a Burj Khalifára amit ugye nem a legyek hordtak össze. Ugyan már kitörölték de te szó szerint azt írtad, hogy "NINCS ISMÉTLEM NINCS a mai napig sem olyan emelő szerkezet". De van. Pont. Nem, hogy olyan, hanem sokkal olyanabb is.

- Fura, hogy azért, mert segédmunkás vagy egy építkezésen azt gondolod tudod, miként épül fel egy épület. Hagyd a gondolkodást az okos mérnökökre, te cipeld csak jó biorobotként a gerendákat az 5.re. Ugorjunk is vissza az ókorba, mielőtt nagyon elkanyarodnánk a témától.

- Az ókori egyiptomról már évtizedekkel ezelőtt bizonyították, hogy nem rabszolgákkal építették a piramosokat, hanem jól képzett szakmunkásokkal

- Senki nem mondta, hogy "mérnöki tudás hiányában" csináltak bármit is. Az ókori egyiptomi tudomány nagyon magas szinten volt, megközelítette a középkori európai tudásszintet. Csak te a nagy kisebbségi komplexusodban nem tudod vagy akarod megérteni, hogy mit jelent a "primitív". A MAI technológiához képest primitív. És mivel te azt akartad délután még bizonygatni, hogy ma sem tudnánk megépíteni a piramist (ami teljes nonszensz, gond nélkül meg tudnánk csak 0 értelme van) ezért a kontextusban kéne értelmezni a mondatot. Egy szó mint száz, abban az időben nagyon komoly mérnöki teljesítmény volt az építkezés - mai szemmel és technológiával nézve minden, csak nem kihívás.

- Nem létezett semmilyen szuper fejlett civilizáció - pláne nem pár (tíz)ezer éve. Ha létezett volna annak lenne nyoma. De nincs. Pedig több száz millió éves fosszíliákat bőven találunk, pont egy modern civilizációnak lenne bőségesen nyoma, mivel elkerülhetetlen velejárója a technikai fejlődésnek, hogy nagymértékben befolyásolja a környezetét.

- A kövek kifaragása az ég világon semmilyen akadályba nem ütközik, csupán idő és szakember kérdése. A szállítás vélhetően jóval kisebb probléma, mint maga a faragás, bizonyítottan ismerték az egyiptomiak az úsztatás technikáját, onnantól kezdve meg kis túlzással gyerekjáték. Az emelés az egyetlen kérdőjel a történetben - de nem az, hogy miként lehetséges, mert arra legalább egy tucat elmélet létezik. A kérdés csupán az, hogy a valóságban melyiket alkalmazták. Kb. bármelyik lehetett és amíg az időgépet fel nem találják addig nem fogjuk megtudni.

- A föld nem közel 4 milliárd éves, hanem több, mint 4,5. De végülis 500 millió év ide vagy oda mit számít...


Szóval szerintem ne erőlködj, mert csak egyre mélyebbre süllyedsz és égeted magadat. Irány vissza vakolni.

2019. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
16%

Ezt is benézted, mert nem vagyok segédmunkás és csak magadat égeted ezzel a felsőbbrendű komplexusoddal! Ha még az is lennék, ami nem vagyok akkor sem lenne miért szégyenkeznem! Dolgoztam mér építkezéseken nem lettem tőle kevesebb! Egyébként pedig diploma előtt állok, és nem is a gagyibb fajtából, de nem is ez a lényeg. Neked szimplán csak nincsenek önálló gondolataid, nyilván életedben nem dolgoztál még, biztosan a szüleid újgazdag prolik, akik a segged alá tettek mindent, elolvastál pár könyvet, ezért okosnak hiszed magad a témában! A valóság viszont az, hogy az ég világon semmi, de SEMMI bizonyíték nincs sem arra, hogy miért épültek, sem arra, hogy hogyan! Pusztán elméletek halmazából vállogathat az ember!


Miért lenne képtelenség, hogy létezhetett előttünk egy másik civilizáció? Megvan rá az esélye, ahogy arra is hogy tudtak valamit, amit mi nem tudunk, vagy ha tudunk is, akkor máshogy sokkal komolyabb erőbefektetéssel érnénk el! A kövek faragása szerinted csak gyerekjáték, a szállítás csak úgy simán megoldható volt, és egyébként pedig miből tart egy 20 tonnás követ felhajintani közel 140 méter magasba.. ember szerintem előbb gondolkodj, használd a fejed, ne csak a könyveket bújd, mert bárki leírhat bármilyen elméletet! De az attól még csak elmélet marad!

2019. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
21%
Hát szomorú, hogy már a felsőoktatás is ilyen alacsony színvonalon működik.. :(
2019. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%

Oh jajj, látom a kultúra kiverte a biztosítékot. Lássa mindenki milyen privatokat ír egy "nem is gagyi egyetemen" frissen végző értelmiségi. Persze ahhoz nem elég tökös, hogy ne privát üzenetben emberkedjen :D


PS.: a káromkodást én csillagoztam ki a tragarsag szűrő miatt. Pedig klasszikus ahogy a prostituáltat hosszú ú-val írja!


Az üzenet: Szerintem ha meg mégegyszer beszólsz esküszöm az égre, hogy kiderítem ki vagy, de anyáddal eláslak!!! Az biztos k**úrva élet most nem viccelek, nem hang vagyok! Az k**úrva élet, hogy meg foglak keresni és a torkodba fogom vágni a kést.. ha mégegyszer belém álsz! Nem akarok meghallani mégegy beszóllást, mert esküszöm olyat kapsz, hogy beledöglesz!!! Vegyél vissza az arcodból mert ki fglak nyírni!!! A családoddal együtt kivégezlek!!!

HA kell egy jó informatikussal még ma széthackeltetem ezt a sz@.rt.. fizetek neki engem nem érdekel, de ha megtudom ki vagy élve foglak a falba betonozni! Akkor majd nem leszel vagány gyerek a jó büdös k**úrva édes anyádat!!!


Kisfiam, először forgasd a magyar helyesírás szabályait, mert így nem fogod megkapni a kegyelem kettest sem a szakdolgozatodra. Aztán majd szólj ha sikerült "meghackelni", majd akkor elkezdek rettegni.

2019. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Wadmalac ***** válasza:
94%

"Nem arról van szó, hog nem bír megemelni egyetlen daru sem 40 tonnát, hanem 130 méteres magasságba nem bírja emelni!"

Minek is kellett volna ilyen magasra emelni?

Mikor rámpán is fel lehet húzni?

És ez csak egy a laikus misztifikálásokból.


"Én megfordultam már egy pár építkezésen!"

Én meg jártam már a BME tanreaktorában és ettől még nem lettem sem atom-, sem kvantumfizikus és nem is hiszem magam annak.

Majd ha egy diplomás építészmérnök sem tud rá megoldást, akkor jogos a két pont, addig nem érv, hogy valaki látott már építkezést és hűdelehetetlen.

2019. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!