Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon félénk és gátlásos...

Nagyon félénk és gátlásos ember vagyok, valamint szégyenlős is. Ez mennyiben tudható be annak hogy gyerekkoromban nagyon gyakran vert meg az apám? (sokszor a legapróbb dolgokért is)

Figyelt kérdés
1-2 éves koromtól ugy 10 éves koromig rendszeresen vert (be is szoktam pisilni), valamint később is elő szokott még fordulni ugy 16 éves koromig.
2010. júl. 5. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád hanem az apád hibája.Próbáld meg elfeledni ezt a szörnyű emléket és koncentrálj a tanulásra,szerezz barátnőt aki erőt adhatna
2010. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A nevelés és a környezet hatással van a személyiségre, DE azt meg nem határozza. Mindenki olyan, amilyennek hiszi magát. ha egy bevállalós tökös gyereknek hiszed magad, akkor az is leszel, ha egy önzetlen, igazságos embernek hiszed magad, akkor pedig az leszel.

A jellemén tud változtatni az ember saját erejéből. Igaz nehéz, de van valami ami megkönnyítheti a menetet. De azt természetesen el is kell hinni(a segítség igazságát). Én átadom neked, mert minden ember megérdemli, főleg olyan, aki hasonló problémákkal küszköd, mint te. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv

25/F

2010. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem a múlton kell rágódni ilyen idős korban, hanem a jövőt építeni! Elmúltál 18 éves.

Mások, éppen az apai verések hatására ilyen idős korban már boldog önálló életet éltek, mert szerettek volna minél messzebb kerülni a fatertól.

Az önsajnálattal nem méssz semmire. Eleget tespedtél, indulj el önálló életet élni a te kívánalmaid alapján!

2010. júl. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
szia, én a helyedben elmennék egy pszichiáterhez. valószínű, hogy az apád az oka, hogy így érzel, de ezt sztem magadtól nem fogod tudni megoldani.
2010. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

(egyik előző vk.)

Igen ha nincs kedve semmihez akkor nehéz lesz bármit is csinálni az életben.Én nem hiszem ,hogy teljesen csak szomorúságban nőttél fel.Biztos voltak dolgok amik felvidítottak,barátok,egy film,anyud.stb...Ezekre a dolgokra kell neked koncentrálni,a szép dolgokra ami még megmaradt.És én még azt tanácsolom beszélj apáddal(még ha nagyon nehezedre esik is ezek után).Tudod lehet ha most megkérdeznéd "mi s'mért" akkor talán jobb lesz neked egy picit.Ha már látod,hogy ez egy gazember és nem érdemes vele foglalkozni.Ha most se megy akkor az utolsó válaszoló tanácsát fogadd meg(előttem lévőt).Sok sikert!

2010. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor chatelj igy ismeretlenül! Csak ez az oldal nem épp erre való, keress chat oldalakat, meglátod, egy halom barátod lesz hirtelen! meg egypár rosszakaród is, mint az életben, de irásban azokkal is könnyebben és bátrabban el tudsz bánni! Sok sikert, és fel a fejjel!
2010. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!