Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a helyes, járható út?

Mi a helyes, járható út?

Figyelt kérdés

Múltkor ezen gondolkodtam, hogy és mit lehetne tenni az alábbi esetben:


Egy idegen létforma teljesen üres / kihalt űrhajóján ébredsz. Tegyük fel a levegő belélegezhető számunkra is. Természetesen fogalmad sincs melyik csillagrendszerben lehetsz, de még azt se sejted hogy a galaxisunkban-e. Körülötted minden idegen, még talán valami írásfélére utaló alakzatokat látsz is. Túl kéne élni.


Szerintem:


- szétnézni a hajón, felmérni


- próbálni kilogikázni melyik lehet a vezérlőterem


- megpróbálni felmérni a létfenntartó funkciókat, és hogy hogy lehet irányítani a járművet


- egy külsőre földszerű bolygót keresni


- landolni valahogy, viszonylag szépen


- ha kék a légköre, feltételezhető hogy talán belélegezhető


- ha van rajta élet, növényzet, megfigyelni mely lények, és mit esznek. Azok feltételezhetően nem mérgezőek. Ha oxigén van, víz is van.


Innentől kezdve már vagy ott marad az ember, vagy pedig megpróbál rájönni hol is van, és talán hazanavigál a hajóval a Földre.


Na de érdekelne a véleményetek. Kérem, ide vágó és értelmes válaszokat adjatok (ami nem az, lepontozom), kicsit elemezgessük a kérdést. Köszi


2019. máj. 9. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha MacGyver lennék pont ezt tenném. Egyébként meg: 99,999999% eséllyel elégnél a légkörben belépéskor ha manuálban csak úgy elsőre elindulnál leszállni.

Persze behozhatjuk további feltételként, hogy a hajó olyan high-tech cucc, hogy teljes mértékben képes robotpilótába átváltani, és landolni bárhol.


Ehhez még egy további feltételezés hogy halálosan nyilvánvalónak kéne lennie az irányításnak.


Megnézném hogy egy kínai írásjelekkel teleírt irányítópanelt mikorra fejtenél meg, ha nem ismered a nyelvet, és egyik gomb vagy kar se tűnik logikusabb választásnak mint a többi.


Vagy fordítva, egy kínai személy aki nem tud magyarul, mikorra jönne rá hogy a "gyorsítás" feliratú gomb fog gyorsítani.


Akkor már még egy további feltételnek behozhatnánk azt is, hogy mondjuk lenne egy szék az irányító fülkében, abba beleülsz, és egy véletlenül pont a te emberi fejedre ráillő sisakkal gondolataid révén adhatnál parancsot, és véletlenül pont működne a rendszer a te emberi agyad gondolatai által is, akárcsak egy teljesen random intelligencia gondolatai által is.

2019. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Túl sok a buktató. Mi van ha a lények tízszer nagyobbak/kisebbek mint te és ennek megfelelő a hajó is. Mi van ha a fény más spektrumában látnak és esélyed nincs felismerni a kijelzőiket (nem beszélve arról, ha mondjuk echolokációt vagy más érzékelést használnak). Az ő ételüket/italukat te jó eséllyel nem tudod fogyasztani (abban a kedvező esetben ha esznek egyáltalán). Tudomásom szerint (fizikusok majd kijavítanak) minden átlátszó gázokból álló légkör kék a fényszóródás miatt. Annak az esélye, hogy önállóan fejlődő idegen életforma számodra fogyasztható legyen, olyan kicsi, hogy nincs elég nullám leírni.
2019. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Nekem nagyon gyanús lenne, hogy be tudom lélegezni a levegőt és minden pont közreáll. Semmi sem túl kicsi vagy nagy, mindent el tudok olvasni Gond nélkül, pont fazsa 1 atmoszféra nyomás uralkodik.


Ez szerintem egyfajta Hollywoodi berögzülés, hogy az intelligens idegenek csak emlősállat nagyságúak lehetnek és csak fénynél, hanggal tudnak kommunikálni, nem pukkannak szét a Földi atmoszférában, végtagokkal mozognak stb... Annyi módja van a helyváltoztatásnak, az információcserének a fizika különböző törvényeit kihasználva, hogy szinte 0 az esélye bármilyen hasonlóságnak velünk. Pont ők is ezt fényspektrumot látják, amit mi? Pont belélegezhető légkörrel és 1 atmoszféra nyomással? Pont írásjelekkel kommunikálnak?


Azt gondolnám, hogy ez egy trükk? Vagy valami örült ember elrabolt. Az idegenek űrhajóján való felébredést akkor tartanám reálisnak, ha fölkelnék és rajtam lenne valami lélegeztető berendezés nyomásruha és minden amit látok újszerű lenne. A formák, a színek mind, mind olyan furcsák lennének, hogy eldobnám az agyam. Egy sima Hollywood-i űrhajóbelső nagyon nem hatna meg...


Ez a bajom is a sci-fi filmekkel úgy általában, hogy képtelenek szakítani a jól bevált trükkökkel és mindig úgy alkotják meg a látványterveket, hogy az a átlagos néző számára is elfogadható és felismerhető legyen. Igen! Ez egy szuper fejlett űrhajó! Igen! Ez egy idegen lény, aki jóságos, vagy gonosz. De mindenképpen látszik rajta hogy barátságos (E.T) vagy ellenséges...(Alien) Foszöld és rózsaszín húrtrapéz formák mindenhol miért nem lehetnének? gyerekjátékokra emlékeztető formák? Talán nekik az a menő és szép...


A támad a Mars-ban is voltak azok a gyerekjátéknak tűnő fegyverek az idegeneknél. Ott éreztem hogy igen! Na ez valóban furcsa és ez miatt tűnt nekem sokkal reálisabbnak mint a többi tipikus sci-fi fegyver...

2019. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na, pont ezért gondoltam, hogy érdemes beszélni róla.
2019. máj. 9. 16:02
 5/9 A kérdező kommentje:

Bár, azt én se mondtam hogy márpedig a filmben látott panel van a gépen, meg úgy egyáltalán úgy néz ki mint egy általános repülőgép cockpit-ja...


Ettől még elvontabb és valószínűtlenebb is lehet, nem tagadtam ezt sehol. Sajnos az emberi fantázia kevésbé fogékony a szokatlan és totál irreális elgondolására...


[link]


[link]


[link]

2019. máj. 9. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Filmes világot valódinak elképzelni, körülbelül ez az a pont, ahol be is fejezem. Csak értelmetlenség jöhet ki belőle.
2019. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt gondolnám túltoltam az előző estét.

3. Biztos is, hogy emberi technológia, így tehát bolondbiztos, és mivel az űrben van, nyilván a jövőben vagyok.

2. Még mindig nem tiszta miből volt túl sok előző este.

4. Persze hogy van automatikus fordító program és holovezérelt robotpilóta.

5. Há-há-há, egy személyautót alig tudok elnavigálni, majd pont az hiányzik ennek a rendszernek, hogy belecsapódjak valamelyik holdjukba és felborítsam a bolygójuk ökoszisztémáját csak mert azt hittem tudok vezetni. Nem próbálnék meg leszállni sehol. Inkább keresném a vészjelzést küldő gombot, és elmennék keresni enni meg innivalót, mert eltarthat egy darabig még rámtalálnak.

2019. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én azért azt hittem, komolyabban lesz felfogva a kérdésem. De mivel úgy vagytok vele - én is - hogy ez úgysem fordulhat elő (bár, ki tudja...) így nem is kell fantáziálni róla.


Azt hittem, komoly(abb) válaszokat kapok majd. Ha tényleg ilyen helyzetbe kerülne az ember, mit csinálna? Rohangálna fel alá, kiközben háromszor elájulna? Pánikolna? Vagy elkezdene gondolkozni hogy mit tud a helyzettel kezdeni?


Az a baj, hogy mindenre így reagál az emberiség. Globális felmelegedés? Ááá biztos csak a politikusok találták ki...

Tömeges fajpusztulás? Ááá megint csak valami greenpeace-es tolja túl... Aztán majd tényleg ha jönnek a twister tornádók, cunamik, 100 fok a Death Walley-ben stb. Egyrészt olvadó jégsapkák miatt kevesebb lesz a szárazföld, ami lesz is, lakható elsivatagosodik, akkor is majd csak Hoolywood-ra, meg a filmiparra, meg a sorosra meg a migránsra, meg a politikusokra lesz fogva minden, de hogy hogy kéne kimászni belőle arra már nem fog jutni ész, csak elhülyéskedés.


Na mindegy.

2019. máj. 10. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Hányszor szeretted volna hogy leírják más válaszolók is az 1, 2, 3-as válaszokat?


Kb ez a legértelmesebb ami egy ilyen végtelenül hipotetikus kérdésre mondható, és látod, még így is egy csomót visszakérdeztünk, csomó további feltételezést kellett tennünk.

2019. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!