Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "jelenésvi...

Mit jelent az, hogy "jelenésvilág"? \Lent kifejtem\

Figyelt kérdés

Filozófia kapcsán kérdezem, lehet, hogy tök egyértelmű, de én nem találtam rá értelemes definíciót/magyarázatot. Schopenhauer-el kapcsolatos, az ő tanainál fordult elő. Így hangzik a mondat: "schopenhaueri gondolat, mely szerint a jelenésvilág minden eleme a világot szemlélő Én képzete..."

Help



2019. máj. 20. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hátőőő... hogy kimaradt egy t.
2019. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Laár András: Schopenhaueri gondolat, hogy mindenki, aki egyszer is csak gondolta, leírta vagy mondta azt a szót, hogy én, ugyanarra az énre gondolt. Az én-élmény nem különbözik, mert semmilyen konkrétumot nem jelent, csupán egy szempontot. A sok változáson át az én mindenre újra és újra azt mondja, ‘az én vagyok’. És közben az ének annyira különböznek, hogy már nem lehet megmondani, hogy mi az én és a nem én. A valóságban nincs különbség. És ezt a magyar nyelv tudja, hiszen azt mondja: mindegyikünk egyén, azaz egy-én.
2019. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jelenség világ (rafinált vagy)

Érzékszervekkel felfogható valóságot. te is egy jelenség vagy és én is.

2019. máj. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lényegében minden jelen-ség számodra amivel egyszerre egy idő periódusban létezel
2019. máj. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel nekem nézd át a törit szemfülesebben.
2019. máj. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hatásokat és erőket fogsz látni ha elvonatkoztatsz a személyektől és a társadalmi formáktol
2019. máj. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És igen ha elég magas szintű ismerettel rendelkezel így a jövőt is ki tudod következtetni de vigyázz a perspektívák töltetével. A negatív csak negatívat fog mutatni a pozitív pedig pozitívat. Neked a pozitívra vagy szükséged, hogy fejlődéss és élérd a céljaid.
2019. máj. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fejlődhess*
2019. máj. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőre szükséged van. +-
2019. máj. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd nézd meg hányan pontoznak le engem de senki sem tudja milyen értéket adtam neked ingyen..
2019. máj. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!