Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tárolják a fel nem...

Halmai Annamária kérdése:

Hogyan tárolják a fel nem használt fűtőelemeket, atomhulladékot?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy sok fűtőelemből még próbálnak energiát kinyerni, de nyilván sok atomhulladék van, amit már nem használnak fel, vagy pl. Csernobilban is előbb utóbb gondolom a szétszóródott grafitdarabokat, szemetet el kell takarítani, tárolni valahol idővel.

Ez hogyan történik?

Építenek valami nagy beton-ólom kazettát, abba beleteszik és elássák a föld mélyére?



2019. jún. 28. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fel nem használt fűtőelemeket az atomerőműben tárolják, de szerintem te az elhasználtakat akartad kérdezni.


Kiégett (elhasznált) fűtőelemeket itt

[link]


Egyéb kis és közepes aktivitású radioaktív hulladékot itt

[link]


És itt

[link]


A friss üzemanyag tárolóról és a KKÁT-ról ebben cikkben szép képek is vannak

[link]

2019. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. jún. 28. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hali. Ha bármi kérdésed van még a témáról az RHK-s linkeken kívül keress nyugodtan. Sokat voltam Bátaapátiban a vágathajtásban.

Tudok küldeni képeket és videót is a folyamatról.De fűtőelemek elhelyezéséről nem. Az a nagy aktivitású tárolóba fog majd menni ha egyszer elkészül ebben az évszázadban. :D

2019. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Most már nagyjából utánaolvastam, ez elég volt a kíváncsiságom kielégítésére egyelőre :)
2019. jún. 28. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!