Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elkezdődött-e már szerinted a...

Elkezdődött-e már szerinted a transzhumanizmus vagy ha nem, akkor mikor fog? Miről lehet felismerni, hogy elkezdődik?

Figyelt kérdés

2019. júl. 7. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Amióta kijött az a bugyuta sorozat minden félórában megkérdezik ezt.
2019. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

???


Mármint milyen sorozat? Nem tudom, hogy milyen sorozatra gondolsz.

2019. júl. 7. 19:40
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Amíg a leggazdagabb réteg is ugyanúgy hal meg, mint az átlag, addig nem. Márpedig még jó darabig így lesz.
2019. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1! Milyen sorozatra gondolsz?

Hozzászólásod kapcsán beírtam a gyk keresőjébe a transzhumanizmus kifejezést és valóban kérdeztek már hasonlót, mint az én kérdésem. Némelyik topikba beleolvastam, érdekesek a hozzászólások, bár jelzem, hogy én nem szeretném magamat kiborggá műttetni - ha erre gondoltál... Más miatt érdekel a kérdés.

Légy szíves, írd meg, hogy mi a sorozat címe, hogy legalább utána tudjak olvasni. Köszi!

2019. júl. 7. 19:59
 5/10 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

Én sem tudom milyen sorozatra gondol, pedig nagy sorozatnéző vagyok, és nagyjából mindenről tudok ami számít. De hogy mi ez a rejtélyes sorozat ami transzhumanizmusról szól? Ilyesmiről nem tudok :(

Egyébként válaszolva a kérdésre:

Majd 2020 április 16-án fog megkezdődni.

Felismerheted arról, hogy mindenfelé egy bizonyos 2077-es évről fognak beszélni.

2019. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Elkezdődött, amióta implantátumokat ültetnek emberekbe.
2019. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2*Sü ***** válasza:
90%

A legtöbb ember nem ember, hanem ember és technológia keveréke. Egy cukorbeteg egy külső eszközzel visz be magának inzulint. Ha nem tenné, meghalna. De egy szemüveg, vagy egy fogtömés sem más, mint az emberi hiányosságnak a technológiával való megszüntetése, korrigálása, pótlása. Sőt akár a ruha is tekinthető az ember egy bizonyos környezetben vett hiányosságának mesterséges eszközzel való pótlásának, korrigálásának.


Ehhez képest egy pacemaker már csak egy újabb szint, egy az idegrendszerrel összekötött műkéz egy újabb szint, egy látásra képes műszem is egy másik szint – innen meg akarat kérdése, hogy az műszem akár lásson infravörös tartományban is –, tulajdonképpen nincs éles határvonal. A transzhumanizmus ilyen értelemben tulajdonképpen évtízezredek óta tart, csak mindig egy kicsit komplexebb technológiával egészül ki.

2019. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Felismerni onnan lehet majd hogy a kocsmában R2-D2 vitatkozik a csapossal hogy neki is joga van egy tekilához. Vagy az álláshirdetésekben megjelenik hogy: 'Három kezűek előnyben'..
2019. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Elkezdődött, amióta implantátumokat ültetnek emberekbe"

Vagyis minimum 2000 éve?

2019. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Ez tipikusan olyan társadalmi fogalom, amelynek nincsen éles határa. Átmeneti, fokozatos.


Ahogy az emberré válás, magas kognitív képességek kialakulása sem úgy történt, hogy egy pillanattól kezdve homo sapiens és pukk.


Az első falábtól kezdve a kortikális implantátumokig, hosszú az út... és természetesen folyamatosan egyre több betegség lehet gyógyítható protézisekkel, majd az egészséges emberek is megkaphatják az augmentációkat.


Tudunk-e határt húzni?


Nem.

2019. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!