Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha összeszorzom a számokat...

Ha összeszorzom a számokat mínusz 5 és plusz 5 közötti számokat (-5<x<5) mennyi lesz az eredmény?

Figyelt kérdés
x = azok a számok amik benne lehetnek a szorzatba.

2019. júl. 12. 19:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Még nagyon régen azt tette fel valaki, hogy mi az eredmény akkor, hogyha az összes pozitív számot összeszorozzuk. Én hiába mondtam, hogy 1, az volt a válasz, hogy megszámlálhatatlanul végtelen sok számot nem lehet összeszorozni, vagy ha össze is lehet, nem úgy, ahogy szoktuk végesben, így nem feltétlenül ugyanaz lesz a végeredmény, hanem bármi más is lehet (mondjuk 0 vagy végtelen). Utána nem követtem a kérdést, hogy végülis mit hoztak ki belőle.
2019. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#11, Ez egy érdekes kérdés, mármint hogy melyik igaz:

- az 1-nél nagyobb valós számok mindegyikéhez hozzárendelhető az 1-nél kisebb pozitív valós számok mindegyike, mint a reciprokuk, vagy

- nagyobb számtartományban több valós szám van.

Itt jön elő a számosság kérdése.

2019. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 dq ***** válasza:
Javítom nagam: a szorzás egy kétváltozós művelet. (Az összeadás is, tbh.)
2019. júl. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nagyobb számtartományban valóban több valós szám van. Azonban nem nagyobb számosságú. Bármely számtartományban pontosan kontinuum számosságú valós szám van.


Van egy izgalmasabb kérdés, ami a kérdező problémájához tartozik. Ő "számokról" beszél (vélhetően fogalma sincs, hogy nem mindegy, valós vagy racionális számokról legyen-e szó). A hétköznapi "szám" valós szám. Kontinuum. A kérdés, hogyan értelmezzük ott az "összes szám" szorzását. Aki tud erre algoritmust, szóljon. Én azt mondom, nincs ilyen algoritmus. Ebből következően nem értelmezhető a kérdés. A feladat nem végezhető el, tehát az "eredmény" se megmondható.

Az algoritmus egy eljárás. kontinuum számosságot nem lehet rendezni, tehát nincs eljárás.

2019. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17%

hogyan értelmezzük ott az "összes szám" szorzását..?


(-5)*(-4)*(-3)*(-2)*(-1)*1*2*3*4*5=


A többinek nincs értelme..

2019. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Fontoljátok meg a #8-ban leírtakat.
2019. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 dq ***** válasza:

@16:

Ha #8-ban nem ekvidisztáns, hanem akármilyen felosztást veszel, akkor akármi lehet a szorzat értéke. A #12-ben említett párba állítós módszerrel kijön. Ekvidisztáns felosztásokra a 0 környezete izomból lenyom minden mást.


Én tartom magam ahhoz, hogy a szorzás kétváltozós művelet, így a kérdés értelmetlen. Most nézem, hogy van olyan cucc, aminek "megszámlálható szorzás" a neve: [link] De, mint azt hangoztatni szoktam, attól még hogy valamit úgy hívnak ahogy mi hívjuk azt, ami nekünk kell, attól még nem lesz feltétlenül azonos azzal, ami nekünk kell – jelen esetben mi egy végtelen szorzást akarnánk, és ez a priori nem azonos azzal a fogalommal, amit a matematikusok ezen a néven definiáltak...

A kérdés persze értelmetlen és felesleges is tovább ragozni, de ha valakinek kell még valami, én itt vagyok.

2019. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
#16: Ugyanazt az eredményt adja az egész számok halmazán mint ahogy faktoriálissal mutattam. Csak bonyolultabbnak néz ki.. ;)
2019. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

#17 Első körben az ekvidisztans esetet célszerű vizsgálni.


#18 Persze hogy ugyanazt adja, de a lényeg a felosztás finomításában áll.

2019. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Bocsássatok meg hogy inaktív voltam

Igen elfelejtettem a halmazt meg határozni én az egész számokra gondoltam és csak tesztelni szettem volna a gyakori kérdések válaszolóit hogy -5x-4x-3x-2x-1x0x1x2x3x4x5 amúgy csirkepörköltet nokedlivel

2019. júl. 14. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!