Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyesek így ezek a kifejezése...

Helyesek így ezek a kifejezések nyelvtanilag?

Figyelt kérdés

Pl. "A mi házunk"-at úgy mondom,hogy "A mink háza".

Szeretem így megváltoztatni a szavakat.Meg pl.a harapós lányt is úgy mondom,hogy harapási lány.Támadójátékos az támadási játékos.Nyávogó macska az nyávogási macska.



2019. aug. 24. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért?Biztos van ilyen régies vagy tájszólási kifejezés,hogy a Mink háza
2019. aug. 24. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek a te kreálmányaid, és a nyelv szerkezetéhez semmi köze. Más szavakkal, nyelvtani hiányosságok miatti téveszmék.
2019. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A "mink"-et használják "mi" értelemben, de szerintem az nem régoes hanem nyelvjátás. Tehát ahhoz se megfelelő a jáu ragozása.

Te egyszerűen rövidítettél. Ez olyan chates szlengnek tűnik

2019. aug. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsánaz:

... nem megfelelő a "ház" ragozása.

2019. aug. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A "mink" nekem is nyelvjárási (táj-) szónak tűnik. A tájszavak olykor a közbeszédben haszált szavak módosított változatai: [link]


A nyelvi rétegekről pedig: [link]

2019. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:

"Helyesek így ezek a kifejezések nyelvtanilag?"


Nem.


"Szeretem így megváltoztatni a szavakat."


Csak nyugodtan. :-)

2019. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Meg a magánhangzókat is varoálom.Szeretem a mondat elejére tenni a hosszú magánhangzót.

Pl edény helyett édeny.Fehér helyett féher.Barátság helyett báratsag.Meg sokazor az u betű helyett o-t használok pl uborka helyett oborka

Meg vannak saját szavaim is pl lajtos azt jelenti kedves.Hibbult azt jelenti rosszul működő,emberre használva sértően hülyét jelent.

2019. aug. 31. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit off topic:

Nincs olyan hogy táj szó. Nyelvjáráok vannak, és nincs okunk egyiket sem kiemelni a többi "táj" jellegű közül.

Van viszont köznyelvi sztenderd, de éppen ez a nyelvjárások keveréke és módosulása (szerintem degradálódása) nem pedig fordítva

2019. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
TE JÓSÁGOS ATYA ÚRISTEN!
2019. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!