Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan helyes? "Együtt nőjjek"...

Hogyan helyes? "Együtt nőjjek" vagy "együtt nőjek"?

Figyelt kérdés
2019. szept. 22. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
együtt nőjek - szerintem
2019. szept. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BringaManó ***** válasza:
100%

szerencsére a szabályzat szerint is :-)

[link]

2019. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 baraklay válasza:
Talán együtt nőljek?
2019. szept. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
33%

Tisztelt Kérdező! Beszéled a nyelvet? Ha igen, mondd ki hangosan és már meg is van a megoldás.

Persze, ha nem magyar az anyanyelved teljesen rendben van a kérdésed. Akkor a válasz: együtt nőjek

2019. szept. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BringaManó ***** válasza:

ne tessék arcoskodni, ingadozik az (már ha nálad ez a szó pont nem is), ahogy a szabályzat is mondja:

"toldalékos alakjait – ingadozó kiejtésük ellenére – az sz, a t és a j betű megkettőzése nélkül írjuk"

2019. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm ez utóbbi kommentet, mert sok esetben a beszélt nyelvben én is érzem, hogy az adott mássalhangzó nagyobb nyomatékot kap, mégsem duplán kell írni. Ilyenkor én is szótározok, és csak hümmögök magamban, amikor a nyelvtanárok azt mondják, hogy egyszerű nyelv a magyar, mert úgy írjuk, ahogy mondjuk. Holott egy frászt. Most például szokhatok hozzá, hogy az árbócot mostmár hosszú "ó"-val kell írni, holott 50 évig röviddel írtam... [de hosszúval mondtam :-) ]
2019. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BringaManó ***** válasza:
ó, igen, népszerű téfhit, hogy úgy mongyuk, ahogy írjuk... rengetekszer van kösztük külömbség, csak aszt már észre sen vesszük... pedik ha tudnánk...
2019. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BringaManó ***** válasza:
jaj, bocs, "külömség" ;-)
2019. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!