Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nyomtatott betűvel hogyan...

Nyomtatott betűvel hogyan kell írni? Szerinted mi az, hogy nyomtatott betű?

Figyelt kérdés

Mielőtt teljesen hülyének gondolnátok nekem is van erre válaszom, úgymond véleményem. Csoporttársamnak viszont más a véleménye, és van abban is logika, ezért tettem fel a kérdést, hogy a többség szerint vajon hogyan....?


Szóval amikor az van, hogy kézírással, tollal kell kitölteni egy hivatalos űrlapot, és bizonyos részeknél oda van írva, hogy:

"Nyomtatott betűvel kitölteni"

Akkor ez alatt mit kell érteni? Hogyan is formáljak meg például egy a-betűt?



2019. okt. 27. 06:53
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Kérdező!

Képzeld, nem hülyeség a kérdésed, dolgoztam hivatalban, ahol különböző iskolázottságú emberek tömegei adtak be …-t. Titok, a mit. Előfordult, helyhiány miatt mi is csak ennyit írtunk, a -nagy- szó kimaradt. Voltak sokan, akik nem is írtak nagybetűvel, és Times New Romannal próbálkoztak. Jelentősége nálunk nem volt. Vannak helyek, ahol van, pályázatok beadásánál például ajánlott mindent szó szerint betartani, nem vicc!


Szerintem? Szerintem igazad van, nagy betűvel írok én is ilyen esetekben. A nyomtatott betű pedig nyomtatott, nem nagy vagy kicsi, ergo barátodnak is igaza van. 1:1, de azért győzd meg nyugodtan, hogy nagy betűt szoktak kérni!

2019. okt. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 BringaManó ***** válasza:
36%

"Szerintem igazad van, nagy betűvel írok én is ilyen esetekben."


OK, tehát ha az van odaírva, hogy "Nyomtatott betűvel kitölteni", akkor te is nagy írott betűkkel töltöd ki – ahogy a kérdező –, vagyis elvileg valahogy így: [link] (gyakorlatilag persze a nagybetűk mindenkinek a folyóírásában másmilyenek, általában közelebb vannak a nagy nyomtatotthoz). – Hát jó, lelked rajta...

2019. okt. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Csoporttársad? Akkor jártál középiskolába. Ott rajzórán megmutatták, milyenek a nyomtatott nagybetűk. Ilyenek: [link] A különféle hivatalos űrlapok ilyenre gondolnak, amikor kérik, hogy nyomtatott nagybetűkkel írd az adatokat.

Ha nem ember, hanem szoftver elemzi és viszi adatbázisba, akkor ezt ismeri fel a legbiztosabban.

2019. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!