Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy nőlni. Hajra, szőrre, mindenre. Ez csak engem idegesít? Olyan szép ez a magyar nyelv, használjuk már helyesen!
2010. júl. 21. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
még sose hallottam, de engem is idegesítene.
2010. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
sohasem hallottam
2010. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
engem is idegesít, és nem csak ez, minden rövidítés is, meg a "trendi" szavak is.
2010. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hallottam még. Lehet túlságosan vidéken élsz?
2010. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én még sose hallottam, bár nem is idegesítene. A ma "trendi" szavak hallatán viszont ölni tudnék (pl. napszemcsi, bebaszcsiztam, telcsi, stb.)
2010. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még, pedig biztos megütné a fülemet.
2010. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én itt szoktam olvasni és a hajam égnek áll tőle. :)

Meg a pisilnom szó is idegesít. :D

2010. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én szoktam hallani egy ismerősömtől. Szerintem ez nem szleng, hanem tájszólás, ezért nem idegesít. Elsőre furcsa volt.
2010. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__42915-..


Hát, én a 10.31-es nyelvésznek jobban hiszek mint a kedves kérdezőnek, mert valóban helyes mindkettő.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__234515..


Vagy itt a 20.06-osnak. Szóval kár volt most itt háborogni, ugyanis te nem tudod rendesen használni a magyar nyelvet. Nem baj, legalább most tanultál.

2010. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én vidéken élek (nem kicsit, tele van a falu cigányokkal), de egyszer nem hallottam még így. Amikor középsulis lettem, két budapesti lány osztálytársam is lett, és mindketten állandóan a "nől"-t használják. Szóval szerintem ez inkább Budapesten van, nem vidéken. Persze lehet, hogy csak ez a két lány ilyen tudatlan. Elég idegesítőek.
2010. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!