Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják azt helyett, hogy...

Miért írják azt helyett, hogy aszt ezt helyett pedig, hogy eszt?

Figyelt kérdés
Egyre több emberkénél látom,hogy ír,ez valami nyelvújítás, és így kell írni? Vagy ez most honnan jött? Régebben nem láttam, hogy így írták volna,vagy lehet nem tűnt fel!?

2020. febr. 13. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Igénytelenség.
2020. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudnak írni.
2020. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem jó a helyesírásuk, és hallás alapján írják le(kimondva "eszt" és "aszt" mondasz"). Nem egyedi eset, nem kell rajta fennakadni és nyelvtan nácit játszani. Bár tény, hogy elég gyakori szavak, illene nem elrontani.
2020. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 BringaManó ***** válasza:
Hogyhogy miért? Te nem úgy ejted őket?...
2020. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 TappancsMancs ***** válasza:
Mér? Mi baj van avval? :D Nyilván egyébként mint már írták, a kiejtés szerint írják le, és nem emlékeznek, hogy azt leírva hogyan látták. Én néha vicceskedésből írok így.
2020. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert sajnos az emberek 90%-a nem tud helyesen írni, és a helyzet egyre csak romlik. Az igekötők kreatív elrontásáról novellát lehetne írni.
2020. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 LeonScottKennedy ***** válasza:
Hol láttad te úgy leírva őket? Én kajak nem láttam még úgy leírva ezeket a szavakat sehol senkitől lol.
2020. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem nyelvújítás, hanem az oktatás lezüllesztésének következménye. Egyre több rendkívül képzetlen ember van, akik hallanak valamit (gyakran rosszul) és azt fonetikusan leírják. Hiszen a szavakat nem is ismerik.
2020. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nekem rendkívül baxxa a szemem az a rengeteg helyesírási hiba, amitől hemzseg a net, de az “eszt, aszt” - ot még talán sose láttam. Az igekötők különírása vadul terjedő tendencia, de az igazi halál az “egyenlőre” már szinte kiszorította az “egyelőre” írásmódot. Ha valaki úgy írná “eggyelőre” vagy úgy, hogy “egyellőre”, ahogy ezen a két féle módon ejteni szokás, azt mondom, oké, nem járt eleget iskolába. Na de az “egyenlőre” ,az kérem szépen, jellemhibáról árulkodik. Azt árulja el, hogy azért ő részt vett nyelvtan órákon, tudja, hogy sok mindent nem úgy írunk, ahogy ejtjük, ott van pl. az “egy” szó, amit soha nem írunk dupla gyével, az egyelőrében sem tesszük, de gyanús neki ez a szó, biztos van az írásában valami kacifánt, ezért túlóvatoskodja, és beleteszi az n betűt. Az igazi félművelt.
2020. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 BringaManó ***** válasza:
el vagy tévedve: az [eggyelőre], az [eggyellőre] és az [egyellőre] mellett természetesen rengetegen ejtik [eggyenlőre]-nek vagy [egyenlőre]-nek, nincs itt semmi kiugró jellemhiba (maximum annál, aki ez alapján lenéz másokat)
2020. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!