Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Redundancia jelentése és...

Redundancia jelentése és használata?

Figyelt kérdés
Egy beadandó feladatba szeretném használni a redundancia szót, csak nem vagyok benne biztos, hogy azt jelenti-e amit én gondolok. Jelenleg úgy szól egy mondatom, hogy "... ezáltal a rendszer kevésbé lesz redundáns". Egy olyan rendszerről van szó, ahol több párhuzamos tagon alapul egy vezérlés. Ehelyett szerettem volna azt írni, hogy: "... ezáltal csökken a rendszer redundanciája". Viszont az internet a redundancia szóra teljesen más jelentést ad, mint amit én itt szeretnék neki tulajdonítani. Szerintetek használhatom így, vagy tényleg nem jó ide ez a szó?

2020. ápr. 15. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettő jó.
2020. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem lehet válaszolni, kevés az információ.

Nem tudni, e rendszerben mit jelent a "több párhuzamos tag". Ha például visszacsatolást, akkor éppenséggel nő a redundancia. Fontos lenne tudni, mi a cél, mi a szerepük a párhuzamos tagoknak.


Egy vezérlési rendszernél a redundancia általában a vezérlés biztonságának növelését szolgálja, ugyanakkor többletenergiát fogyaszt.

2020. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BringaManó ***** válasza:
igen, jó lenne, ha máshogy megfogalmazva megosztanád velünk, hogy mit szeretnél mondani, mert így valóban nehéz eldönteni, hogy mihez képest jó vagy rossz...
2020. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!