Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják sokan a "szex"...

Miért írják sokan a "szex" szót s-sel "sex"-nek magyarul?

Figyelt kérdés

Csomószor írnak ide is ki kérdéseket, társkeresőkön meg főleg találkozni olyannal, hogy "sexet keresek" meg "bisex srác vagyok". Számomra ez a srác rettentő sötétségéről, tudatlanságáról és tanulatlanságáról árulkodik, és borzasztóan zavar.


Olyan mintha a "persze" szót latinosan "per se"-nek írnám, pedig már évszázadokkal ezelőtt meghonosodott szóról beszélünk, a szex szó esetében is.


2020. dec. 22. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Mert műveletlenek. És te miért helyezel egy helyesírásra vonatkozó kérdést a szexualitás kategóriába?
2020. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Mert ennyi eszük van. Szavaznak is...
2020. dec. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

A baromi műveletlen inkább te vagy, kérdező... Azért, mert valaki egy-egy szót nem megfelelően ír le, attól még valaki nem lesz műveletlen, pláne nem a "szex" szó helyesírása a nívó ezen a téren.

Azért is baromi műveletlen vagy, mert tudnod kellene, hogy míg a "per se" alakkal nem találkozhatunk a mindennapokban, addig a "sex" alakkal igen, elvégre nem a latinul, hanem angolul lehet sok helyen olvasni, és hát a szex az angolul sex. Az sem újkeletű dolog, hogy az angol nyelv van a legnagyobb hatással a magyar nyelvre, így nem véletlen, hogy bizonyos szavakat angol alakjukban (is) használunk.

2020. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok annak a moderátornak, aki átrakta a kérdést a helyesírás kategóriába... :D Ez a kérdés pont a sexualitás contextusában lenne releváns, mivel pont a társkeresőt használók véleményére lettem volna kíváncsi.
2020. dec. 22. 14:02
 5/7 BringaManó ***** válasza:
85%

hogy kinek a véleményére vagy kíváncsi, az kevésbé releváns (a gyk szempontjából), mint hogy a kérdésnek mi a témája...

értem a szempontodat, de az még nem menti azt, ha "rendeltetésszerűtlenül" használod az oldalt.


normális eljárás szerintem: odaírod a kérdésbe, hogy "bocs, hogy ide írom, de a ti véleményetekre vagyok kíváncsi ebben az – amúgy teljesen oftopik – kérdésben", és akkor legalább esélyed van, hogy ne szóljanak be, és ne pakoljanak át.


ezzel szemben ez a nagyszájú "gratulálok"-ozás nem biztos, hogy szimpátiát ébresztő megoldás.... :-/

2020. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

"Ez a kérdés pont a sexualitás contextusában lenne releváns"

Akkor kérdezd meg talán önmagadat, hogy miért használod a szexualitás szót sexualitásnak.

2020. dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert buták
2020. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!