Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A burgenlandi osztrákok közül...

Wágner P István kérdése:

A burgenlandi osztrákok közül sokan értenek magyarul?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ezt mibol gondolod? egyebkent nem hiszem.
2016. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Azok talán, akik magyar származásúak, vagy a rokonságukban vannak magyarok, de az osztrákok egyáltalán nem. A román vagy szlovák határ közelében élő magyarok sem tudnak szinte egy szót sem románul vagy szlovákul.
2016. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem, szinte senki. Sőt, már a magyarok közül is egyre kevesebben :(
2016. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3: Ez hülyeség.


Anno évekkel ezelőtt voltunk családdal Ausztriába (amúgy van bennem kis részt stájer osztrák) és sokan beszéltek/beszéltünk magyarul. Persze az eladós csajok javarészt németül (osztrák dialektussal) ,de asszem voltunk valamilyen kis boltba és a nő (aki németül beszélt) asszem "Viszlát!"-tal köszönt.

2016. júl. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:


Az kifelejtettem ,hogy természetesen Burgenlandról van szó ,de voltam már a stájer tartományban is,

2016. júl. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is tudok annyit, hogy Au revoir, de nem mondanám, hogy tudok franciául. Attól, hogy el tud köszönni magyarul, még közel sem biztos, hogy beszéli a nyelvet.


Egy szomszédos ország nyelvéből nekünk, magyaroknak is illene legalább 1-2 szót tudni, de tudtommal ez nem jellemző.

2016. júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Az ostrákok közül alig beszél valaki nagyarul, legfeljebb valamennyire angolul, bár én ezt nem kellett igénybe vegyem, mert németül is beszélek. Viszont a Fertö tó körül, de szerintem egész Burgenlanban a vendéglátó ipar és a hotelek, panziók zömmel magyar alkalmazottakkal dolgoznak, akikhez biztosan lehet fordulni probléma esetén, vagy akkor, ha információra lenne szükség.
2016. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
#6: Igaz! Én is erre akartam kilyukadni ,csak már álmos voltam.
2016. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
54%
Nem jellemzo, mert helybol leneznek minket. Minek tanuljanak meg egy szar nyelvet....o felsobb rendu. Az evszazadok sok kart okoztak am a fejekben....Elso sorban a magyar fejekben.
2016. júl. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

A "90"-es évek elején még Szombathelyen laktam.

Miután megnyíltak a határok sokat jártunk Ausztriába, konkrétan Burgenlandba, azon belül is főleg Oberwartba és Oberpullendorfba

Akkor még viszonylag sokan beszéltek magyarul ezen a vidéken, sőt még Bécsben is.

Aztán, ahogy teltek az évek, néhány honfitársunk sikeresen "elintézte" azt, hogy az ottaniak már nem igazán szólaltak meg magyarul.

Az egyik Bécsi utunk alkalmával tűnt fel az autópálya mellett egy kb 200 négyzetméteres hirdető tábla, rajta nem hirdetés vagy reklám, hanem fehér alapon vastag fekete betűkkel csupán egyetlen mondat, egy felhívás.

Ha nem a saját szememmel láttam volna, talán el sem hittem volna.

A szöveg az alábbi volt:


Ne lopjatok Magyarok!


Ezek után már nem csodálkoztam azon, hogy egyre kevesebben szólalnak meg magyarul a helybéliek közül.

2016. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!