Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért baj ha valaki nem tud...

Miért baj ha valaki nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
Én sokszor ki szoktam javítani, ha valaki helytelenül ír, minden rossz szándék nélkül, ahogyan sokan mások is, de ilyenkor jön a kérdés, hogy mi a baj azzal ha valaki nem tud helyesen írni? Szerintetek mit lehet erre válaszolni? Szerintem a minimum az, hogy valaki legalább az anyanyelvén tudjon helyesen írni, de mégis írnátok valami olyan indokot, amit az ilyen retard kérdésekre lehet válaszolni?

#helyesírás #Retardok
2021. jan. 28. 19:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%

"Csak dobd be "a királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz..."-t, és kérd meg az illetőt, hogy mondja el, szerinte mi az értelme a mondatnak, most akkor ölni vagy nem ölni."

ki fog röhögni (ami nem csoda, tekintve, mennyire életszerütlen a szóban forgó példamondat)

2021. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha agyilag olyan szinten van, hogy az életszerűséget keresi egy példamondatban (ami mellesleg nagyon is életszerű volt, amikor az esztergomi érsek leírta), akkor nem is érdemes vele a helyesírásról vitázni.
2021. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Álljatok már le :D Én csak annyit írtam, hogy ha a kérdező a helyesírásról tesz fel kérdést, akkor legalább a kérdésében kirakhatta volna a vesszőt tagmondat határán. Nekem ez a véleményem, ennyi, pont. Nem kell velem egyetérteni, felőlem le is pontozhattok, de mi ez, hogy a #22-es konkrétan már sérteget? Nem tudom, kinek az agyi szintjéről kéne itt beszélni...


Az esztergomi érsek levele kb. olyan érv, hogy kikapod a tollbamondást, ahol nem raktad ki a vesszőket, ezért egyes lett, és nekiállsz ezzel fárasztani a tanárnőt? Tipikus diákos hülyeség, aminek semmi értelme, csak a gyerek képzeli magáról, hogy ötletes volt. Attól még a vesszőket ki kell tenni, mert a mai magyar helyesírásban ezek a szabályok élnek.

2021. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Te vagy a retard, Kérdező, amiért belekötsz másokba ilyesmi miatt. Már boccs a nyers őszinteségem miatt
2023. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!