Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudok helyesen...

Miért nem tudok helyesen irni, fogalmazni és beszélni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Mert nem tanultad meg. Jó hír, hogy meg lehet tanulni, rossz hír, hogy időbe telik, és gyakorolni kell. Olvass, és írj sokat. Sokat segít egy olyan program, ami megjelöli a helyesírási hibákat, pl pirossal aláhúzza. Pl írj naplót, vagy csak napi programot, és amikor már huszadjára kell kijavítanod pl a muszályt muszájra, akkor biztos, hogy legközelebb jól fogod írni.

Bíztatásként leírom az én esetemet. Átlag képességeim vannak, nem vagyok zseni, de retardált sem. Abban a szent meggyőződésben éltem 40 évig, hogy a mp-et másotpercnek kell írni. Hobbiból írtam egy regényt, és az agyamra ment, hogy a program mindig aláhúzta pirossal a másotperc szót. Aztán úgy írtam, hogy másodperc (így helyes), és voilá: nem javította ki. Na, szóval így működik a tanulás.

2020. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Én sem tudok,mert nem volt kedvem tanulni kiscsikó koromban.Szar ügy.
2020. nov. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Részben adottság kérdése, részben tanulható a helyesírás és fogalmazás.

Ha körülötted szépen beszélnek, akkor könnyebben el tudod sajátítani, azonban ennél is hasznosabb az olvasás. Olvass sokat és meglátod, javulni fog a helyzet.

2020. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Olvass sokat. Ha gyerek vagy, akkor javaslom az ifjúsági regényeket. Én például rengeteget olvastam; Benedek Elek meséit, Andersen legszebb meséit (kicsit depressziós, de nagyon szép), Szíriusz kapitány könyveket, Tom Sawyer kalandjat, Verne könyveket, Karl May könyveket, stb.

Nem mondom, hogy kiemelkedően fogalmazok, de amennyire igen, az szerintem azoknak a könyveknek köszönhető.

2020. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még valami. Amikor könyvet olvasol, akkor ne kapkodj vele. Ez most furán hangzik, de ne csak a történetet élvezd benne, hanem a mondatok egymásba szövését, dinamikáját. Nem csak az információ a jó a könyvekben, hanem a nyelvezet is. Olyan tempóban olvass, ahogy pl. felolvasnád valakinek. Nem kell hangosan olvasni, de a hanglejtést is követheted magadban. És valódi irodalmat olvass, ne fészbúk bejegyzéseket.

További javaslat: Rejtő Jenő könyvek.

2020. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És az nem elég ha csak itt a gyik n olvasok?
2020. nov. 21. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem. :))

Vagyis engem különösebben nem zavar, csak ez egyben válasz a főkérdésre.

2020. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A nagy Levin ***** válasza:
36%

Nem, az nem elég. Ráadásul nem is ír és fogalmaz itt mindenki helyesen.

Olvas olyanokat, amik lekötnek. Ponyvát, sci-fit, romantikus regényt, mindegy. Ha nem akarsz egyszerre sokat olvasni, olvass pl.novellákat.

2020. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
@1 Nem akarok kötekedni, de a másodperc jele nem az mp, hanem az s.
2020. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"És az nem elég ha csak itt a gyik n olvasok?"

Például ilyen kommenteket? Nem kötözködés, csak most releváns:

>> És az nem elég, (vessző) ha csak itt a gyik-on olvasok?


Persze érthető amúgy is, csak a neten az írásod alapján fognak megítélni. Ez alapján leszel értelmes, komoly fél, vagy épp az ellenkezője. Nem tudom, hány éves vagy, most még talán nincs jelentősége a társaid közt, de lesz idő, amikor ezek az apróságok számítani fognak, behatárolhatják a lehetőségeidet, vagy kellemetlen helyzetbe hoznak, amit a kérdésed is sugall.

2020. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!