Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Azt hogy sámán arc egybe vagy...

Azt hogy sámán arc egybe vagy külön írjuk?a teljes mondat így hangzik"A sámán arc legendája".azt hogy sámán arc úgy értem mint sámán ember.

Figyelt kérdés
Tényleg fontos...béke.

2021. aug. 30. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Sámánarc


A két főnévből álló – jelöletlen birtokos jelzői vagy jelentéssűrítő – alárendelő összetételeket egybeírjuk. [AkH11-128c, AkH11-129, AkH12-110, AkH12-111, OH-119–120]


[link]


Egyébként ezen meglepődtem. Valamiért azt hittem külön kell írni, miközben gondolkodás nélkül egybe írtam volna azt is, hogy sámánember pl.

2021. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BringaManó ***** válasza:

"azt hogy sámán arc úgy értem mint sámán ember"


nem biztos, hogy ezt jól értem... tehát az "arc" az "ember" szinonimája volna?

ahogy a szlengben mondják, ld. példa a netről:

"Egyszercsak enyhén feldúlt pultos arc jelent meg és ezerrel felkapta a korsókat majd cifrábbnál ciffrább beszólások közepette visszaindult"

"A szint a talponálló kocsmák nívójáról indul, ahol a betépett pultos arc osztogatja a dobozos kólát a nagyérdeműnek"

"jött mögöttem egy bringás arc országúti bicóval. 30-33 között hajtottam, de végig ott volt a hátsómban."


ha ilyen értelemben gondoltad, akkor inkább különírnám (nem a guglitalálatok miatt, hanem mert értelmező :-) – bár "A sámán arc legendája" nekem másra utal, nem gondolnám, hogy ott ilyen szlenges használatban szerepel az "arc".

2021. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!