Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak egy ártatlan kérdés. Ez...

Csak egy ártatlan kérdés. Ez most valami új dívat, hogy ír a kamaszok fele? Nem idegesít titeket?

Figyelt kérdés

Régebben sem tudták ezeket leírni, vagy mi ? Szinte az összes kérdésnél azt olvasom, hogy egyesek nem tudnak különbséget tenni a -ba/-be és a -ban/-ben között. Illetve ez utóbbit teljesen elhagyják.

pl:

mit tiszteltek a másikba?

én egy boxerba és 1 pólóba vok

franciába meg egy melltartóba nyitok ajtót

milyen ruhába menjek

Ezeket erről az oldalról szedtem. Nem kérek a normálatlan válaszokból, de kíváncsi vagyok.


2010. szept. 1. 13:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%

Őszintén szólva, és most le leszek hurrogva, engem az idegesít mikor hetente olvasok ilyen felháborodott kérdést.


21. Század van emberek, tessék belátni, akár divat akár nem, ez a "beszédforma" a rövidsége miatt terjed el, egyszerűen rövidebb, és abszolút érthető.

"Szerintem csak műveletlenségről és igénytelenségről tanúskodik." lustaságról és elkényelmesedésről.


Én egyébként ezt inkább szleng szerűségnek nevezném.

2010. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy érzem, mint magyart tanító tanár kompetens vagyok a témában. Természetesen irodalmi fogalmazásban megköveteli az ember a -ba/-be, -ban/-ben helyes használatát, azonban el kell fogadni, hogy a beszélt nyelv változik, mivel egy élő, és nem holt nyelvről van szó. Nos, a latinban nincs ilyen probléma pl. :-)

Egy szó, mint száz: engem nem idegesít, sőt az sms nyelvet is nagyon jól ki lehet aknázni, mint nyelvészeti problémát, a nyolcadikosok imádják, mikor ehhez a részhez érünk.

Nem azért mondom, hogy okoskodjak, de a szavak egy része rövidüléssel és szóelvonással jött létre természetes módon is, amit szerintem te sem érzel furcsának: pl. hűtő, fagyi

2010. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Én nem felháborodottság miatt írtam ezt a kérdést, hanem mert tényleg kíváncsi voltam, hogy mi is van.

Ha te ezt szűrted le belőle, akkor sajnálom.

2010. szept. 1. 16:01
 14/26 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem, hogy úgy az általános helyesírási színvonal romlása mellett a ban-ben különösen erős csapásokat szenvedett...
2010. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek a botlásért, a kommentek alapján írtam...
2010. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

"Értelemszerűen nem azokra az időkre gondoltam, amikor az iskolázotság nem volt megfelelő, ne keress akákán is csomót, jobban fogsz járni."


Az analfabetizmus a mostaninál MINDIG magasabb volt. Úgyhogy kíváncsi lennék, pontosan melyik időkre is gondoltál.


Egyébként meg vicces vagy kérdező, csak az a válasz tetszik neked, aki egyetért. Ha valaki nem ért egyet, durcizol XD

2010. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hol olvastad ki a nem tetszésemet az írásomból, de biztosan valami képességel rendelkezel...


Nos igen, az analfabetizmus....

Ez most hogy jön ide ? Én nem arról beszélek, hogy nem tudtak írni és olvasni, hanem a mostani időben, amikor mindenki jár iskolába, de mindegy...



Ja, majd' elfelejtettem: xDxDxD

2010. szept. 2. 17:09
 18/26 anonim ***** válasza:

Értem a kérdésedet és valóban idegesít, de komoly pozícióban lévő emberek is használják sajna, nem csak a Mónikashow-ban.


De hozzá kell tegyem, jogos az egyik kommentelő reklamációja, az általad feltett kérdésben (a vastagon szedettben, fent) a divat szót elírtad, mert hosszú "í"-vel írtad. Négy karakterrel előtte van egy rövid "i" is, szóval jól összevethető a két karakter...

2010. szept. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Igen, írtam is és ki is javítottam. Ezt tényleg félreírtam.
2010. szept. 9. 15:43
 20/26 anonim ***** válasza:

Hadd' tisztázzam eme kérdést, nó!

-ba/-be és -ban/-ben

1). Új módi? Nem. Műveletlenség.

2). Idegesít? Igen.


Ejj, a többi már nem is a kérdéshez tartozik.


(Dejó' hogy tudunk írni s olvasni! Sőt! A-netten is lehet veszekedni! Ebugatta, irgumburgum, kutyafattya, rosszcsont, nemzetít!)


:) Isten hozott a nettben, a netbe...

2010. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!