Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak egy ártatlan kérdés. Ez...

Csak egy ártatlan kérdés. Ez most valami új dívat, hogy ír a kamaszok fele? Nem idegesít titeket?

Figyelt kérdés

Régebben sem tudták ezeket leírni, vagy mi ? Szinte az összes kérdésnél azt olvasom, hogy egyesek nem tudnak különbséget tenni a -ba/-be és a -ban/-ben között. Illetve ez utóbbit teljesen elhagyják.

pl:

mit tiszteltek a másikba?

én egy boxerba és 1 pólóba vok

franciába meg egy melltartóba nyitok ajtót

milyen ruhába menjek

Ezeket erről az oldalról szedtem. Nem kérek a normálatlan válaszokból, de kíváncsi vagyok.


2010. szept. 1. 13:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
A másik ilyen szó, amitől a falra mászom a "MEIK", melyik helyett. :-[
2010. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

Egy kicsit távolabb a kérdéstől és közelebb a nyelvi színvonalhoz:


Analfabetizmus? Ugye tudjátok hogy a mai felnőttek igen nagy hányada nem tud olvasni? Funkcionális analfabétának hívjuk őket!


Sokat foglalkozom gépekkel - nem csak számítógépek - és a gépek kezelőivel, két - három műveletet már nem lehet leírni, hat több mint öt sor, mert nem értik meg! Le kell rajzolni!


Csak a ezt a fórumot nézzétek meg, öt pláne tíz soros kérdést, választ már sokan félreértenek! Tíz sornál már kötelező elnézést kérni a hossz miatt!

2010. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én meg azt utálom, amikor feltesznek egy összetett kérdést, aminek a mondatfajtái különböznek és nem a főmondathoz igazítanak. Egy példa:


Megkérdeztem, hogy mit csinál itt?


Ezt normálisnak érzitek, ugye? NEM AZ!


Megkérdeztem, hogy mit csinál itt.

Megkérdeztem-ezt állítjuk, tehát pont van a mondat végén.

És ezt MINDENKI elcs*szi, az összes újsűg, még a könyvkiadók is. Mert azt hiszik, hogy azért, mert az angolban úgy van, hogy "I'm wondering, what you're doing?", ezért magyarban is kérdőjelet kell a végére tenni. Utálom! Marhára nem értem, hogy a szakemberek ezt miért követik el folyton.

2010. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Műveletlenség , szánalmasság, butaság.
2013. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Talán azért mert az emberek többsége csak átfutja az olvasott szöveget, és nem akad fel ilyen hibákon.

Nálam is van olyan hogy elgépelem, vagy túl gyorsan akarom mondani a szót és elharapom. Én ha mástól hallom már fenn se akadok, de azért önmagamra dühös vagyok a használatáért, kivéve ha direkt csinálom.

2015. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 apafej71 válasza:

Régebben engem is idegesített, ha -ba-t, -be-t mondtak -ban, -ben helyett. Már nem. Az viszont ...szottul, ha -ban-t, -ben-t mondanak ba, be helyett. Az is ...vára felb...ssza az agyam, amikor férfivel, férfinek, férfitől és hasonlókat olvasok, hallok. Új baromság, amikor azt mondják, hogy ez nem volt semmi, te nem vagy semmi, stb, az ez nem semmi volt, te nem semmi vagy helyett. Mivel mást jelentenek, és a második verzió értelmében használják az elsőt. Utálom még, amikor a filmekben az anyut, aput mindig mamának vagy papának mondják, tutira József Attilára hajaznak, eddig ő volt az egyetlen magyar, akitől ezt tapasztaltam. ...va sokan nem ismerik a -stul, -stül ragot, és a -tól, -től ragot használják. Agy...szt kapok tőlük! Van még pár dolog, de sok dolog viszont egyáltalán nem zavar.


Utóirat: ezek a fát szopó (fát szopnak, nem f...szt) cenzorok is, akik miatt át kellett szerkesztenem az egész szöveget elmehetnének a halál f...ára!

2017. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!