Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mióta lett ez divat, hogy a...

Mióta lett ez divat, hogy a rövid nagy I betűre is pontot raknak?

Figyelt kérdés
Nekem iskolában még pont nélkül tanították, most meg szinte mindenhol ponttal látni.
2021. nov. 22. 19:53
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Én sosem láttam még ponttal.
2021. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyere haza a törököktől, akkor nem fogod ezt látni :D
2021. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is pont nélkül tanították, de ha nagy nyomtatott betűkkel kell leírni valamit, akkor mindig ráteszem, mert egyértelműbb. Pont nélkül csak egy függőleges vonal, az pedig a szó közepén elég könnyen elvész, ha nem túl szép az írásod.
2021. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BringaManó ***** válasza:
91%

esetleg mutass egyet, mert én nemigen láttam ilyet mostanában, max a Hymnus kéziratában :-)

illetve most már tudjuk, hogy van egy élő ember is, aki elkövet ilyesmit: a #3-as sz. versenyző

2021. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Igen, valóban érdekes, nagy nyomtatott betűk között egyetlen függőleges vonal van, az I betű, tehát eltéveszteni, összekeverni komoly teljesítmény.
2021. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Rengeteg más betűnek eleme a függőleges vonal, amibe véletlenül beleolvadhat, főleg, ha nem túl szép az illető írása, vagy az olvasó kicsit rosszabbul lát.
2021. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát még a kis 'i' betű hogy beleolvad a sok függőleges vonalba!

Mivel én csúnyán írok, ezért én minden esetben sárga sorkiemelővel kiemelem az összes i-t, és pirossal odanyilazva odaírom, hogy "Itt egy kis i betű van, nehogy figyelmen kívül hagyd!".

Csak az a baj, hogy már ebben a mondatban is több i betű van, ezért azokat is mindet kiemelem sárgával, és mindegyikhez odaírom pirossal nyilazva, hogy "Itt egy kis i betű van, nehogy figyelmen kívül hagyd!". És persze, ezekben megint lesz egy csomó kis i, egy idő után már másik lapra kell a piros szövegeket írni, ezért már egy bevásárlólistát is csak utánfutóval tudok elvinni a boltig.

2021. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Te sem hivatalban dolgozol, eltaláltam?

Amúgy a kis "i" betűn van pont.

2021. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!