Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Fog-e az írás a jövőben...

Fog-e az írás a jövőben valamilyen fejlődésen végigmenni?

Figyelt kérdés
Az írás múltját ismerjük, a jövőjével kapcsolatban vannak-e jóslatok? Gondolok itt a jelenleg használt latin írásra.

2021. dec. 24. 16:27
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Azt kétlem, hogy azokon a helyeken ahol a latin írás az elterjedt az a közeljövőben megváltozna, bővebben pedig én nem mernék jóslatokba bocsátkozni.
2021. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A közeljövőben maguk a betük nem fognak megváltozni, néhány szó írásmódja azonban változhat. A távolabbi jövőben meg senki sem tudja megmondani, hogy mi lesz.
2021. dec. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BringaManó ***** válasza:

nyilván fog benne valami változni (minden változik, ami él :-), de hogy mi fog változni...

pl. az már ma is mérhető – gondolom –, hogy a kézírás háttérbe szorul, és ezzel együtt jár, hogy a fiatalok bizonyára már olvasni is egyre kevésbé tudják (hasonlóan ahhoz, hogy a mai iskolások az "analóg" – vagyis mutatós – órát már alig tudják értelmezni, vannak, akik semennyire...)-:

2021. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem is olyan régen foglalkoztam a saját családom kutatásával és találkoztam egy-két olyan száz évnél idősebb dokumentummal, ahol a gótikus ceruzaírást egyszerűen nem tudtam elolvasni... :) Érdekes dolgok ezek.
2021. dec. 25. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, hát ha ez a kérdés, az írott betvek formája folyamatosan változik, amióta feltalálták az írást. Az utóbbi száz évben jellemzően az egyszerűsödés felé ment. Most meg a nyomtatott betűkhöz hasonlítanak egyre jobban. Már most is, de ez lesz a fejlődés iránya, szerintem, ahogy egyre kevesebb kézírásos szöveget látnak az emberek.

Én mondjuk már középiskolás koromtól általában nyomtatott betűkkel írok, de ennek az az oka, hogy mindig is nagyon csúnyán írtam, és így legalább olvasható mások számára is.

2021. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!