Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az a kérdés, hogy Melyik...

Az a kérdés, hogy Melyik vitaminunk szerkezete hasonló? csak szerintem hibás?

Figyelt kérdés
De lehet csak én nem fogom fel, hogy mit kérdez. Vagy azt kérdezi, hogy mely vitaminOK szerkezete hasonló, vagy mely vitaminunk szerkezete hasonló a valamihez képest... Nem? Mert így most konkrétan nem jövök rá, hogy mi a francot kérdez. Ez egy konkrét kérdés, az előtte való kérdés arról szól, hogy milyen szerves anyagot hoz létre a fotoszintézis. Kizárt, hogy ehhez kapcsolódjon.
2022. márc. 6. 19:41
 1/8 Mojjo ***** válasza:
93%

Erről a klasszikus jut eszembe:

- Miben különbözik egy krokodil?

- Inkább hosszabb, mint zöld!

2022. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
84%
De persze mondhatnám azt is, hogy mindenki utálja, ha nem úgy érnek véget a mondatok, mint ahogy azt paprikáskrumpli.
2022. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
KOmolyan azt fogom a kérdés alá írni, hogy "Igen" :D ezt amúgy tanár írja magától, szal lehet valamit benézett, vagy fáradt volt.
2022. márc. 6. 19:57
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Pedig az első magyarázat illik rá.

Nézd meg az egyes vitaminok szerkezetét.

2022. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:
88%

@4: Helyesen ez így hangzana: "Melyik vitaminjaink szerkezete hasonló?"

De persze ezzel együtt is - főleg a hármas hozzászólást figyelembe véve - jó eséllyel ez a helyes megfejtés.

2022. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BringaManó ***** válasza:
25%

"Melyik vitaminunk szerkezete hasonló?"


Szerintem ez egy tök normális mondat. Az sem értem, hogy neked melyik része furcsa... Ezek szerint az "-unk"-kal van gond? Vagy a "melyik" helyett "mely"-et mondanál? Vagy mindkettő?

2022. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
68%

@6: Bár nem a kérdező vagyok, de szerintem nem az "-unk"-kal vagy a melyik/mely párossal van gond, hanem az egyes számmal.


Pl:

- Melyik kutya fogazata hasonló?

- Melyik kutyák fogazata hasonló?


- Mely ország lakosságszáma hasonló?

- Mely országok lakosságszáma hasonló?


- Melyik pénzérménk mérete hasonló?

- Melyik pénzérméink mérete hasonló?


Számomra mindegyik esetben a második verzió hangzik helyesnek, míg az első értelmetlennek.

2022. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BringaManó ***** válasza:
74%

Jaaa!! Először ezt sem értettem, nekem teljesen értelmes az első mondat is – mert én végig úgy értettem, hogy az előzményekben nyilván kiderült, hogy mihez kell hasonlónak lennie a megfejtésnek. Vagyis:

"Melyik vitaminunk szerkezete hasonló EHHEZ [amiről a korábbiakban szó volt]?"


A kérdés utolsó két kérdéséből rájöhettem volna... Köszi a segítséget, Mojjo! :-)


Talán azért sem jutott eszembe a másik értelmezés, mert én azt inkább úgy írnám: "Mely vitaminok szerkezete hasonlít egymáshoz?"

Meg talán azért sem, mert fogalmam sincs a vitaminok szerkezetéről – bár erre nem vagyok büszke. :-/

Ha viszont az adott témakörben az egy értelmes kérdés, hogy "Mely vitaminOK szerkezete hasonló?", az tök jó, ezek szerint a kérdező már megfejtette a kérdés, mielőtt elküldte volna... Akkor kösz, hogy túráztattál minket, örülök, hogy ráérsz.

2022. márc. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!