Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Emberek többsége miért ír...

Emberek többsége miért ír olvashatatlanul?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 12. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
miérne
2022. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogyolvashatatlanul ír az emberek többsége.

Inkább az okozhatja az általad jelzett gondot, hogy manapság nagyon kevés kézírást látunk, elszokott az agyunk a hivatalos betűformáktól való elvonatkoztatástól.

A hobbim révén elég sok kézírást olvasok. Amikor kezdtem, csak bámultam az előttel levő görbe vonalakat, alig tudtam kibogozni belőle egy-egy értelmes részt. Ma már sokkal jobban megy, hát még annak, aki hivatásszerűen ilyesmikkel foglalkozik, ezek az emberek igazán lenyűgöző írásokat kapásból el tudnak olvasni.

A kérdésedre szerintem a konkrét válasz az, hogy az emberek többsége nem az iskolában tanult betűformákat szereti használni, mindenkinek más a keze, mások a beidegződései, akár némi önkéntelen engedetlenségi hajlam is lehet ebbe, de szinte minden, az írással kicsit is foglalkozó kéz egyedi írásképet alakít ki.

Birtokomban van olyan levelezés, ahol az egyik fél írását ma sem tudom még annyira sem kiolvasni, hogy legalább sejtsem, miről is írt. A válaszleveleket író viszont sosem panaszkodik az olvashatatlanságra, gondolom azért, mert akkoriban másként 'huzalozódott' az írástudók agya.

2022. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak emberi igénytelenség. Telefonon nekem is sokáig tart mire hivátlanul legépelek valamit, ban amikor észre sem veszem, csak miután elküldtem.
2022. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
is lehet ebbe>> is lehet ebben
2022. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

13:12: látod, ez eszembe sem jutott, a pongyola, igénytelen, ócska és trehányul odadobott gépi írás felháborító: könnyen lehet, hogy a kérdező erre gondolt.

Az én szememben ez egyrészt emberi igénytelenség, másrészt az olvasó fél iránti tiszteletnek a teljes hiányát jelzi.

2022. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésedre szerintem a konkrét válasz az, hogy az emberek többsége nem az iskolában tanult betűformákat szereti használni, mindenkinek más a keze, mások a beidegződései"

És ez elsősorban azért van, mert a magyar iskolákban oktatott álló gyöngybetűk egyszerűen nem jók. A régi folyóírás kevésbé hasonlított a nyomtatott betűkre, de könnyebben, gyorsabban és konzisztensebben lehetett írni, és csak egyszer kellett megtanulnod olvasni. A gyöngybetűket viszont mindenki saját maga optimalizálja maga számára használható kézírássá, így a vége az lesz, hogy ahány ember, annyiféle kézírás. Nincs egyfajta stílus, amire rááll a szemed.

2022. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is benne van, hogy én pl. 99%-ban magamnak írok le dolgokat és én el tudom olvasni, akkor van gond, ha másnak is el kellene. Ha másnak írok le valamit akkor jobban odafigyelek.
2022. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:
48%
Emberek többsége? Én is mindig lehagyom névelőket.
2022. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Minden ember el tudja olvasni a saját írását, csak másokét nem érti. Mivel a legtöbbször az emberek maguknak írnak ezért nem cél, hogy a többiek is megértsék.
2022. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szöveget kiolvasni és megérteni az két nagyon külön dolog.

Minden tapasztalat és használat kérdése. Aki ritkán ír kézzel, elszokik tőle. Aki sűrűn olvas ilyesmit, megtapasztalja és rutinná teszi az eltérő formákat. És kihagyott (nem felismert) betűket kitalál a környezetük alapján.

2022. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!