Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kőszívű ember fiai. Értékes...

Kőszívű ember fiai. Értékes mű vagy olvashatatlan szenvedés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 00:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár oldala eléggé durva, de utána feljavul.
2012. jan. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Jókai művei úgy általában értékesek. Tudtommal a legnagyobb szókinccsel rendelkező magyar író volt.
2012. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Értékes. Kicsit le kell lassulni hozzá, nem halad olyan gyorsan a cselekmény, sok leírás van benne. Vagy - én így szoktam olvasni - amikor nagyon megáll a sztori, akkor a leírást nagyon felületesen olvasom csak el, és majd a sztorinál figyelek megint.


Elméletileg azért van sok részletes leírás a korabeli könyvekben, mert nem volt még tévé, és az embereknek fogalmuk sem volt arról, hogy milyen egy orosz színház, vagy egy bordélyház, vagy épp egy hóvihar. Ezért részletesen leírták nekik, hogy el tudják képzelni. A mai ember már találkozott ilyenekkel filmekben, nekünk elég pár utalás, hogy elképzeljük.

2012. jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
80%
Aki nagyon unja, az nézze meg filmen, hiszen nagyon jó film készült belőle. Szerintem mindenképp értékes és nagyon is érdekes történet, történelmi szempontból is. Én imádtam kis koromban is, ma is.
2012. jan. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Mivel a szókincse többszöröse nemcsak az átlagemberének, hanem az átlagos regényekének is, ezért nehéz olvasni, de ettől nem lesz rossz könyv.
2012. jan. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokban függ az ízlésedtől és a habitusodtól kérdező.

Szerintem fiatal korban kevesen értik meg igazán, ahogy a legtöbb ilyen művet - ezt is - csak szenvedésnek érzik a közép iskolások, pedig értékes.

2012. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
A kőszívű ember fiai nem középiskolai kötelező.
2012. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Jókai fantasztikus író, annak idején nem szerettem ezt a könyvet, mert még éretlen voltam. Pár évvel később az Aranyember tetszett.
2012. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Hogy A kőszívű ember fiai nem középiskolai kötelező? Nekünk hetedikben kellett elolvasni, majd elemezni.
2012. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
szintén
2012. febr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!