Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan lehet wordben gondolatj...

Hogyan lehet wordben gondolatjelet írni?

Figyelt kérdés
A ctrl - kombináció nem működik...
2022. máj. 24. 20:42
1 2
 11/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Beírod minden windows-on:

WINDOWS billentyű + R


Kidob egy kis ablakot ahova beírod: charmap

Ez jelenti a karakter mappát, amiben minden betűtípus billentyűkön nem látható készlete is benne van. Például az Arial-nak is van görög betűkészlete, de bonyolult a billentyű kombinációkkal leütni. Egyszerűbb a karakter map használata.

2022. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A WINDOWS billentyű az ez

[link]

2022. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen úgy sikerült előhoznom, hogy

szó szóköz kötőjel kötőjel szóköz szó

vagyis "szó -- szó"

És amikor a két kötőjel utáni szót kezdtem el írni, akkor ugrott össze a két kötőjel egy gondolatjellé. Ez működött mondaton belül is, nemcsak a sor elején. De kb. 10 éve egy betűt sem írtam wordben, jelenleg fel sincs telepítve, így megnézni se tudom, hogy működik-e még ez a trükk.

2022. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 chtt ***** válasza:
100%
Kedves #13., ez most is működik mondaton belül, csak fölösleges, mert a word beállítása szerint a sima "szó - szó "-nál is átalakul gondolatjellé (kivéve, ha vessző van a kötőjel után, kettős- vagy hármaspont előtte). Viszont most próbáltam ki, sor elején nekem nem működik.
2022. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Megnéztem wikin és írja - ki is próbáltam és okés:


"A Windowsban az Alt+0150 kombinációval lehet előhívni; a Wordben pedig a bal Ctrl gombbal és a számbillentyűzeten lévő mínuszjellel is elérhető."


Az Alt vagy Ctrl elengedése után írja ki a jelet.


[link]

2022. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!