Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az írók helyesírása mindig...

Az írók helyesírása mindig jó, vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 23:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Az egyik íróról mondta egy magyartanárom, hogy a helyesírása olyan rossz volt, hogy a kéziratait rendszeresen sokat kellett javítani, a könyvekbe már a helyesírásnak megfelelő szöveg került nyomtatásra. Nem emlékszem, kire mondta a tanárom, rég volt, és azóta nem foglalkoztam komolyan irodalommal, mert más irányban tanultam tovább.
2008. dec. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Vannak kirívó esetek (lásd első válasz), de alapvetően aki sokat ír/olvas, abba belerögzülnek a szabályok.
2008. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Egy brit irorol[a neve sajnos nem jut eszembe] van egy nagyon aranyos kis tortenet

Nem reszesult rendes oktatasban, es igazan csapnivalo helyesirasa volt. Egyik konyve keziratat odaadta a felesegenek. Mikozben az olvasta, egyre hangosabban nevetett.

Az iro buszken kihuzta magat, es ezt mondta:

-Latod, milyen jo konyvet irtam!

Erre a felesege:

-Igazabol en csak a helyesirasi hibaidon nevettem


:))

2008. dec. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
99%

Íróknál figyelembe kell azt is venni, hogy szándékosan is írhatnak rosszul. Egy-egy hibának stiláris funkciója lehet, arról nem is beszélve, hogy a rossz, helytelen írással jellemezhet embert, csoportot, vagy akár a mű egész miliőjét is.

-Macska-

2008. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2008. dec. 21. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki ír, az művész, helyesen írni meg egy robotot is meg lehet tanítani.

Bár aki komolyan akar evvel foglalkozni, hiába zseni, érdemes ha megtanul helyesen írni, főleg, hogy gyakran kritikusok értékelik az alkotásokat, bugyuta szabályokkal, akik rendesen lehúznak egy írót, ha ilyesmi hibát vét.


Szóval szerintem, pl. egy diszgráfiás ember is lehet jó költő vagy író, csak pár sznob emberhez nehezebben jutna el a mondanivalója, mert leakadnának a helyesíráson.

2009. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én írok, vannak írótársaim is, szervezkedünk egy világ kialakításán. El kell hogy mondjam, a fő kitalálónk annyira nem túl jó helyesíró, szóval őt is korrektúrázni kell, mielőtt kikerül valahova egy novellával...

Csak az az érdekes, hogy a sebtiben megírt hozzászólásai helyesírásilag hibátlanok... Nah erre varrjál gombot...

2009. jún. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzászólást ha ír az ember, teljesen másképp teszi, mintha épp valami művészeti jellegű dolgot csinál.

Én is szoktam írni, de nem komolyan, pár helyen megjelent már. A helyesírásom nem jó, engem is korrektúráznak. Most ilyen beteg novellákat írok.

2009. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kis érdekesség.


Metta V. Victor: Egy komisz kölök naplója című könyvét Karinthy fordította magyarra (Bár a rossz nyelvek szerint annyira gyenge volt az idegennyelv tudása, hogy egy korábbi magyar fordítást vett alapul) Ott például szándékosan törekedett arra, hogy a műben annyi helyesírási hiba legyen, amennyi csak emberileg lehetséges.

2009. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem nincs összefüggés a kettő között. Én a magam részéről úgy gondolom, több oka is lehet annak, hogy valakinek rossz a helyesírása és egyáltalán semmi összefüggés nincs az adott személy szellemi szintje között. Ráadásúl, véleményem szerint az se feltétlenűl igaz, hogy aki sokat olvas arra "ráragad". Így könnyedén eltudok képzelni egy nagyszerű írót csapnivaló helyesírással.
2010. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!