Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Bekezdésnek számít az új sor?

Bekezdésnek számít az új sor?

Figyelt kérdés

Jelentkezni szeretnék egy pályázatra, az "Álljon meg egy novellára!" c. pályázatra. A leütések limitje 4000 leütés, szóközzel együtt, de bekezdéseket is követel. Telefonról írom, nem tudom hogyan tudnám telefonon keresztül megoldani a bekezdéseket. Az új sor annak számít? Világ életemben bekezdésnek tekintettem, ha új sort írtam, így megvolt a bekezdés, tárgyalás, befejezés.

Válaszokat előre is köszönöm!



ápr. 11. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán egy új sor - amit indukálhat egy automatikus sortörés vagy lágy sorvég (Shift + Enter) is - nem. Általában a bekezdés egy összefüggő szövegrész, aminek első sorát gyakran behúzva kezdik, a bekezdés végét kemény sorvég (szimpla Enter) zárja, és a bekezdések között néha nagyobb a sortávolság is.

[link]


" Világ életemben bekezdésnek tekintettem, ha új sort írtam, így megvolt a bekezdés, tárgyalás, befejezés."

Az beVEZETÉS, tárgyalás, befejezés, és az a fogalmazás szerkezeti egységei:

[link]

ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar helyesírás szabályai a bekezdést nem szabályozzák, mert ez főleg tipográfiai kérdés. A magyar írásgyakorlatban a bekezdés mindig beljebb kezdéssel különül el. Az OH. 301-302. oldalán található eligazítás szerint a bekezdés alaki jelölője a bekezdés első sorának beljebb kezdése, de szokásban van az első bekezdés első sorának sor elején való kezdése is. Ugyanitt nem ajánlják a nagyobb sorközzel való bekezdésjelölést."

(e-nyelv.hu)

ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Ez itt egy sor.

Ez pedig egy új sor.


Ez pedig egy új bekezdés.

ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bekezdés a “beljebb kezdés” rövid kifejezése, szakszava.


A szövegtömb tagolása a szöveg szerkezeti tagolása is egyben.


Az új bekezdés egy újabb szövegegység kezdete.

Az első sort kb. két betűvel beljebb kezded.

A többit pedig a sor elejétől.

ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es folyt.

Az egyes bekezdések között nem feltétlenül hagyunk dupla sort üresen.

Elég, ha csak a sort beljebb kezded.

ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!