Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Minden esetben tehet az ember...

Minden esetben tehet az ember arról, hogy rossz a helyesírása? Normálisak írjanak!

Figyelt kérdés
Én rendszeresen olvasok és írok de mégse tökéletes.32 évesen mit lehet kezdeni vele?Úgy érzem sokan ítélkeznek ebben a témában és ha valakinek rossz a helyesírása akkor az egész embert műveletlennek tartják amit nem tartok igazságosnak.Persze az sem mindegy mennyire komoly a probléma.
2011. márc. 24. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo: olvasd el a kerdest, es rajossz, milyen hibakat vet (szerintem nem gaz)


KERDEZO:

Ne foglalkozz a nyelvtan-nacikkal. A te helyesirasod nem olyan gaz, sot, jobb, mint SkiccPalikae, aki az "alomason" allt meg, mint "alamfo" - akinek volt egy ujevi koszontoje, es lehetne sorolni. Nnnna, o muveletlen. (meg azok is, akik kihagytak Petofi versebol a KOZEPSO par versszakot...) Szoval ne aggodj, amig az orszag allamfoje es egyeb vezetoi primitivebbek.

Ezen kivul, orok szabaly: ONMAGAD elvarasainak felelj meg, mert, ha mindig masoknak akarsz megfelelni, az sosem sikerul - mert mindig lesz a Foldon elo 6milliard emberbol, aki szerint hulye/primitiv/ostoba/ronda/kozepes/szep/okos/bolcs vagy. Szoval, ONMAGADNAK felelj meg.

2011. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo: olvasd el a kerdest, es rajossz, milyen hibakat vet (szerintem nem gaz)


KERDEZO:

Ne foglalkozz a nyelvtan-nacikkal. A te helyesirasod nem olyan gaz, sot, jobb, mint SkiccPalikae, aki az "alomason" allt meg, mint "alamfo" - akinek volt egy ujevi koszontoje, es lehetne sorolni. Nnnna, o muveletlen. (meg azok is, akik kihagytak Petofi versebol a KOZEPSO par versszakot...) Szoval ne aggodj, amig az orszag allamfoje es egyeb vezetoi primitivebbek.

Ezen kivul, orok szabaly: ONMAGAD elvarasainak felelj meg, mert, ha mindig masoknak akarsz megfelelni, az sosem sikerul - mert mindig lesz a Foldon elo 6milliard emberbol, aki szerint hulye/primitiv/ostoba/ronda/kozepes/szep/okos/bolcs vagy. Szoval, ONMAGADNAK felelj meg.


Nagyon szépen köszönöm ezt a hasznos választ.Kézzelfogható választ adtál.Önmagamhoz képest pontosabban képességeimhez képest jó a helyesírásom.

2011. márc. 24. 22:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Én inkább a másik oldalról közelítem a kérdést: Ha tudod magadról, hogy időnként elszúrsz szavakat, akkor vajon mit teszel ez ellen? Vajon megteszel-e mindent? Értem ez alatt, hogy legalább egy primitív Word helyesírás-ellenőrzőt ráeresztesz-e...


Én is így szoktam, a válaszaim többségét Word-ből másolom ide, ez nem szégyen, és senki se fog ezért pellengérre állítani.

2011. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem sokan ítélkeznek ebben a témában és ha valakinek rossz a helyesírása akkor az egész embert műveletlennek tartják amit nem tartok igazságosnak."


Általában egy írás minőségéről kiderül, hogy mennyire művelt az ember, bár rengeteg a kivétel.


De ez nem csak a helyesírásodtól függ, hanem a teljes írásképtől, amivel szerintem neked nincsenek olyan hatalmas problémáid. (Bár az írásjelek utáni szóközhiány az én szememet is "bánccsa". :) )


a problma ott kezdodik mikor pl. olyanszinten nm figyelnek az irasra egyesek hogy teljesen erthetetlenné válik van hogy a központozast teljeesen kihagyjak erzodik az egezs szovegbol h atgondolatlan kb mintha odahanytak volna


Igen most megpróbáltam demonstrálni :)

A lényeg:

1. Te magad próbálj megtenni mindent - Pl.: helyesírás ellenőrző, vagy egyszerű odafigyelés - a jó helyesírás érdekében.

2. Ne kövess el olyan hibákat, ami a szöveg érthetőségét befolyásolj (pl. nem mindegy, hogy elsajátítasz egy új technikát vagy egy ujj technikát :) )

3. Figyelj az írásképre. Legyen átlátható, megfelelően tagolt, érthető, stb..


Ha ezekre odafigyelsz és valaki mégis megszól mert néhány szót rosszul írsz, akkor legyen boldog, hogy beszólhatott valakinek.

Bár bevallom nekem se tetszenek a durva hibák, de nem szoktam szólni értük; én is írtam már le sokszor olyat amitől normál embernek a haja égnek áll.

2011. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én pl.: nem tanultam soha különösebben,nem is érdekelt a helyesírás tanulása mégis jól megy. Van aki alapból jó benne van akinek ez a legnehezebb. Ha nem megy, tudsz rajt változtatni,de nehéz
2011. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sokan úgy vannak vele, hogy majd hivatalos helyen odafigyelnek, de itt a neten fölösleges. Ez egy nagy tévedés.


Egyrészt ha megszokod netezés közben, hogy nem kell figyelni az írásképedre, akkor sokkal nagyobb eséllyel hagysz hibákat pl. egy önéletrajzban vagy hivatalos levélben. Talán mondanom sem kell, hogy általában nem az a jelentkező kapja a meghirdetett állást, aki a dátumot se képes helyesen ráírni az önéletrajzára.


Másrészt ha a szavakat nem is írod le helyesen, de legalább tagold a szöveget (gondolok itt főleg a vesszők használatára, ami látom, neked nem nagyon megy), mert ha nem teszed, könnyen félreérthetik, amit írsz. Ha beszélsz, a hangsúlyozásból tudni fogja a másik ember, hogy mire gondolsz, írott szövegben viszont az írásjelek helyettesítik a hangsúlyozást, és nagyon nem mindegy, melyiket írod: "nem akarom" vagy "nem, akarom".

2011. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kuncogi válasza:

Akinek jó a zenei hallása annak általában jó a helyesírása akkor is, ha nem gyakorolja, nem tanulja különösebben.

Kivéve persze, ha valami baja van.


A j és ly írását legegyszerűbben úgy tudod megkülönböztetni, hogy ha elbizonytalanodsz, akkor mondd ki a szót sima l betüvel.

Ha a szó jelentése nem változik ( pl. goló, foló,) akkor ly. Ha változik vagy értelmetlen ( balom=bajom, tálékoztat= tájékoztat) akkor sima j betüvel kell írni. Gondolj arra, hogy vannak olyan területek ( ha nem is tájszólások) ahol az ly-t sima l betüvel mondják. (pl. golóbis)

Ezzel a durva hibák ly és j vonatkozásában általában elkerülhetők.

2011. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!