Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használják gyakran a...

Miért használják gyakran a Bírok szót a tudok helyett?

Figyelt kérdés

Már lassan idegesít hogy állandóan ezt a szót használják mikor nem illik egyszerűen oda.Példa:"Hogy birok a blog.hu-n fejlécet váltani úgy hogy a saját készítésű fejlécem legyen ott?"

Ez helytelen így nem szintaktikailag hanem értelmileg.

Próbálkozik próbálkozik de nem bírja(nem elegendő energiája van) hogy megcsinálja?


2011. ápr. 22. 21:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom én sem bírok rájönni :D
2011. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
29%
Szerintem teljesen jó így :D Nem hiszem, hogy sokan fennakadnának ezen. Amúgy is a nyelvet szerintem nem a tankönyvek határozzák meg, hanem a nép formálja:)
2011. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
egyet értek a másodikkal, a nyelv folyamatosan változik, ez ellen nem tudsz mit tenni, fogadd el
2011. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Jajj nem tudom, de rögtön 200 a vérnyomásom, amikor ilyet látok. Hol tanultak meg ezek magyarul? :O
2011. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 szamóca. ***** válasza:
66%

nem tudom... ha engem tudna bármi ilyesmi idegesíteni, valószínűleg jobban bosszantana, hogy nem használsz vesszőket oda ahova egyértelműen kéne.

de lesz*rom, csak gondoltam beléd kötök már, ha már te sem bírtad megállni e nélkül a felettébb felesleges kérdés nélkül:D

2011. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Vesszőhibáik, fogalmazási hiba (nem van helyett inkább nincs) és nincs szóköz sok helyen, ahova azért kéne.
2011. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

(Az utolsó "Népi Edénynek" írva )

Köszönöm szépen.De a netezők kb 70%a nem használ vesszőket.

Furcsa hogy ezen csak akkor akadnak fent ha az adott ember megmondja ,(Vessző te (általában szarvasmarhának hívják ezt az állatot de van más megnevezése ami rád illik))hogy hibás valami.

Itt jogosan mondhatom:Amikor az érvelésem teljesen helyes akkor jön valaki és:"Juujjj nem használtál veszzőt :O,és rosszul fogalmaztál"

2011. ápr. 22. 21:26
 8/20 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki belém kötne:

Nagy sietségemben elgépeltem:

veszző helyett vesszőt akartam írni

2011. ápr. 22. 21:27
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért használják, mert a bír egyik jelentése: képessége van valamire, hogy megtegye, tehát: tudja. Nem hangzik a legszebben, de nem is súlyos hiba, legalábbis a beszélt formában.
2011. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tudom de valahogy nem BÍROM xD
2011. ápr. 22. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!