Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használják gyakran a...

Miért használják gyakran a Bírok szót a tudok helyett?

Figyelt kérdés

Már lassan idegesít hogy állandóan ezt a szót használják mikor nem illik egyszerűen oda.Példa:"Hogy birok a blog.hu-n fejlécet váltani úgy hogy a saját készítésű fejlécem legyen ott?"

Ez helytelen így nem szintaktikailag hanem értelmileg.

Próbálkozik próbálkozik de nem bírja(nem elegendő energiája van) hogy megcsinálja?


2011. ápr. 22. 21:03
1 2
 11/20 szamóca. ***** válasza:

tudod ha egy átlag kérdést teszel fel bármiről, eszembe se jut belekötni a vesszőidbe. énsem használok, énis összevissza írok, egybe meg ékezetnélkül, mer lesz*rom.

DE: nem is idegeskedek azn hogy mennyire használják helyesen vagy nem helyesen az adott szót.

csak azt modntam, hogy ha nekem választanom kéne: jobban zavar a fogalmazási hiba és a vesszőhiány - mert az értelmezésben is számít. a bír szó pedig simán elmehet oda, oké nekem sem hangzik feltétlenül jól, de értelmes. van ilyen jelentése is.

2011. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Pont azért javítottam ki a hibáidat, mint amelyre már az előző válaszoló is utalt. Ha valaki ilyen kérdéssel jön, akkor legalább tudjon (vagy ha tud, csinálja) helyesen írni.
2011. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem bírnak megtanulni magyarul.

És valljuk be, nem is olyan egyszerű az. És ismered a mondást: "sokat akar a szarka, de nem tudja a farka"...


Pedro

2011. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
A "bírok" régies szó. Teljesen értelmes az elsö mondat, amit példának hoztál fel. A második pedig azért nem az, mert a "megcsinálni" rosszul van ragozva.
2011. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 ToXeN ***** válasza:
Én a romániai "Magyaroknál" vettem észre, hogy ezt használják!
2011. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert úgy is helyes.

Miért használják olykor a szaladok szót a futok helyett?

2011. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

10:13

Az nagy baj...

Én is romániai magyar vagyok.Ezt a bírok szót sosem tudtam elfogadni mert azt hittem ,hogy helytelen.

2011. ápr. 24. 05:55
 18/20 anonim ***** válasza:
A 'bírni' nem helytelen, hanem ízes, tájjellegű, kicsit archaikus kifejezés. Van benne valami báj, persze ha valaki mindenhol ezt használja a 'tudni' helyett, az lapossá teszi a mondandóját. Mint ahogyan annak is, aki meg kizárólag a 'tudni' igét használja.
2011. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Jani2236 válasza:

Jo napot mindenkinek. Bírni, elbirni, megbírni, fizikai töltésű. Nem bírom megemelni, nem bírom el, a "nem bírom a képed" kifejezés helytelen de beágyazódott a köztudatba.

Tudni, szellemi töltésű. Nem tudom elkészíteni a levest (a tudás hiánya miatt) a meg tudom csinálni kifejezés viszont egyedibb mert fejben eldöntöttem hogy, tudom mi a cél és ezért képpes leszek rá.

2018. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem bírok válaszolni erre a kérdésre. Számomra a "bírok" szó ugyanazzal a jelentéssel bír, mint a "tudok".
2019. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!