Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan kapta a magyar ember a...

Honnan kapta a magyar ember a fehér színét?

Figyelt kérdés
Ha darvint nézzük majmokból lettünk az nem fehér bőrű. Ha igaz, hogy mongolok voltak az őseink, akik szintés sárga bőrüek, akkor hogy lettünk azá amivé?
2009. jún. 10. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Keveredtünk a többi európai néppel. Bennünk már nincs is nyoma a "sárga géneknek".
2009. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy nincs nyoma.Nem olyan sok, de azért van.

A mai magyar populáció valóban nagyon kevert, van benne török, tatár, orosz, német - ami katona csak erre járt, mind itthagyta a nyomát. De azért van bennünk keleti jellegű genetikai jelleg is, mi több, a honfoglaló magyar sírokból előásott emberek DNS-e sokkal keletiesebb, mint a mienk.

2009. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok.

Természetes, hogy az abból az időből származó leletek keletiesebbek. Ezt nem vitattam, csak arra gondoltam, hogy mi már, a keveredések miatt, sokkal inkább európaiak vagyunk, mint ázsiaiak.

2009. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon sok magyarnak a bőre enyhén sárgás árnyalatú. Ha buszon szétnézek, akkor az utasok felének legalább.
2009. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
91%

egyes gyerekek deréktáján születéskor látható egy folt a mi a keleti embereknél jellemző úgy tudom. Ez nűlunk is előfordul.

Ha megnézitek a kézilabdázó Hornyák-ot neki kicsit keleties az arca. Talán mi olyanok lehettünk. Minden gén azért nem veszett el.

Azt meg bebizonyították,hogy a finnekhez genetikailag semmi közünk.

2009. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
a magyar nép keleti volt de semmi közünk a mongolokhoz! a magyar nép őse a turáni rassz volt, ez átmenet a mongoloid és europid között, ma úgy mondanánk hogy türk, török típus, de amit nagyon ki kell hangsúlyozni és amit elfelejtenek többnyire h a turáni népek sosem voltak mongoloidok. ez egy ősrassz volt, keleti, de nem mongol!
2009. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nos akkor mit szoltok mongolfolthoz?
2010. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a magyarságnak mindig is voltak mongoloid elemei, ez kb. 3-4%-ot jelentett a múltban is és ma is.

Bizonyos vidékeken gyakoribb, máshol gyérebb, de az össznépességet tekintve sosem volt nagyon elterjedt. Nekem sincs mongolfoltom, a családomból sincs senkinek, és az ismerőseimet is végignéztem, egynél sem találtam - és nem hinném, hogy egyikünkben sem lenne magyar vér. Márpedig ha minden ősmagyarnak lett volna mongolfoltja, az átütne az europid vérvonalon - és látszódna ma is. De nem látszik, mert a turanid embernek nincs mongolfoltja, a magyarság másik legősibb ágának, a szőke keletbaltinak meg aztán abszolút nincsen.

2010. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mikulás adta.
2015. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre vannak elméletek is, meg vannak genetikai vizsgálatok is. Van egy olyan elmélet, amely szerint a betelepült honfoglalók nem voltak annyian, mint a Kárpát-medencében már jelen lévő egyéb népek, viszont a magyarok egységesek voltak, ezért volt lehetőségük "uralkodni" a többi nép felett. Be is olvadtak közéjük, de a kultúrájukat továbbadták.
2016. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!