Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írnak sokan így interneten?

Miért írnak sokan így interneten?

Figyelt kérdés
Sokszor látok olyant chaten, msn-en, facebookon hogy nem tesznek egyesek a kérdő mondataik végére kérdőjelet, semmi írásjelet, kérdőjelet se. Aztán meg még engem szól meg ha nem tudom hogy az ilyen mikor szándékozik kérdezni és mikor kijelenteni, mert nem használ semilyen írásjelet. Csak én vettem ezt észre vagy mást is zavar? (Itt gyakorikerdeseken persze nem mert muszály beletenni a kérdésbe a kérdőjelet.)
2011. júl. 28. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Most ez egy kérdés vagy panaszömlengés? Én meg kérdezzem meg, hogy miért írja sok idióta ly-nal a muszájt?
2011. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Engem nagyon bosszant (itt is) a sok hiba. Sok csak figyelmetlenség vagy kapkodás, de a legtöbb szimpla igénytelenség. Legjobban az zavar, hogy az igekötőket egybeírják ahol nem kellene, és külön, ahol egybe kéne. Tényleg zavaró és elszomorító. :(
2011. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
90%
engem meg az idegesít nagyon, mikor a muszáj-t muszálynak írják.. -.-" ugye..? engem ez nem zavar. inkább az mikor egy szót nem tud leírni hibák nélkül, és amikor megkérdezem: "mi van?" besértődik. én csak rövidítéseket használok, ha igyekszek valakinek elmesélni valamit: hogy-h, amúgy-am, akkor-akk. ilyesmik. :)
2011. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Óóóóóó. köszönöm! Végre megtudtam, mi az az "am" rövidítés. :)))))))))
2011. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
85%
na. :P :))
2011. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Terjedőben MZ/X nyelve.
2011. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
A muszály az pontos j. Just sayin'.
2011. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
54%
Akkor miért írtad most ly-al?:D
2011. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem se tetszik a helytelen írásmód, mert nemcsak arról van szó, hogy az embert többé-kevésbé ennek az alapján sorolják be aztán ilyen, vagy olyan kategóriába, hanem ez másokban is aztán így rögzítődik és a tanulók aztán nem is tudják, hogy miért is nem képesek megtanulni rendesen a helyesírást. Hát nem is nagyon lehet, ha mindenhol mással találkoznak.
2011. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
50%
Szerintem az ne akarjon nagynak látszani, aki nem képes a mondatot nagy betűvel kezdeni.
2011. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!