Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írnak sokan így interneten?

Miért írnak sokan így interneten?

Figyelt kérdés
Sokszor látok olyant chaten, msn-en, facebookon hogy nem tesznek egyesek a kérdő mondataik végére kérdőjelet, semmi írásjelet, kérdőjelet se. Aztán meg még engem szól meg ha nem tudom hogy az ilyen mikor szándékozik kérdezni és mikor kijelenteni, mert nem használ semilyen írásjelet. Csak én vettem ezt észre vagy mást is zavar? (Itt gyakorikerdeseken persze nem mert muszály beletenni a kérdésbe a kérdőjelet.)
2011. júl. 28. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A "muszáj" szó helyesírásáról már megkaptad a felvilágosítást. :)


A kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem találkoztam még ezzel a problémával. Viszont írásjeleket nem csak a mondat végén, hanem a tagmondatok határán is kellene alkalmazni. Ezek elhagyása is jelentősen nehezítheti a megértést. :)

2011. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amúgy még a válaszok felébe bele tudnék kötni helyesírási szempontból(3., 4., 5., 8., 9.), tehát nem vagy egyedül... :)


Mielőtt valaki beszól: Én sem vagyok tökéletes. :)

2011. júl. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Akkor miért írtad most ly-al?:D"


A kérdezőt idéztem, csak megfelejtkeztem az idézőjelről. :)

2011. júl. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Akkor mégis elkezdem a kötözködést:


Helytelen: "ly-al"; helyesen: ly-nal.

/Mivel "elipszilon + nal"; a -val toldalék v-je hasonul./

2011. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

És mennyire igazad van. :)

Jár a zöld kéz, figyelmetlen voltam, duplán.

2011. aug. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

:)))


Neked is jár a zöld a hozzáállásodért. :)

2011. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

Gyerekek, engem meg az zavar, aki a tudását villogtatva nem a kérdésre válaszol. :D


Néha én is észreveszem egyeseknél, hogy nem használnak kérdőjelet, de akikkel "összefutottam" neten, azok között elég ritka volt az ilyen. De engem is az ilyen elhagyások zavarnak leginkább, mert ha nincs kérdőjel, akkor nem értem, mit szeretne. Minden más nyelvtani hibától el tudok tekinteni, ha a megértésről van szó. Nyilván, hivatalos és irodalmi igényű szövegekben minden hiba zavaró, mert azokban nem szabadna olyannak előfordulnia.

2011. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

:) Engem eléggé zavarnak például az interneten újabban használatos rövidítések (mire rájöttem, hogy az 'am', 'szvsz' és társai mit jelentenek :)).

De ennél is jobban utálom, mikor valaki 'kiabál'... Számomra ennek két verziója létezik.

Az egyik, mikor csupa nagybetűkkel ír (capslock beragadt?).

A másik, mikor minden mondat végén (kivéve a kérdő mondatokat...) felkiáltójel van.

Mindenkit zavar valami.

Mondjuk ezeknél sokkal jobban tud zavarni a benzinár, és hasonló 'finomságok'. :)

Szép délutánt!

2011. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Ilyennel én is találkoztam már, elég idegesítő, mondtam neki,hogyha velem beszél, írja oda a kérdőjelet, nem fogom kitalálgatni,hogy most éppen mit akar, írjon magyarul, nekem. :) Azóta nem beszéltünk:D Ennyi:D

És igen, muszáJ! Nagy hiba!

2011. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy a "muszáj" az uszály, viszály, stb. szavainkkal keveredik és emiatt írják rosszul.
2011. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!