Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ugye a nevek elé nem kell az...

Ugye a nevek elé nem kell az "a" vagy "az" névelő?

Figyelt kérdés
A magyarországiak úgy beszélnek, hogy a Norbert, a Béla stb.Ez helytelen.A nevek elé nem kell névelő csak a tárgyak, fogalmak stb elé.Mi a véleményetek?
2011. dec. 29. 11:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell, sőt, nem is szabad, és nem a magyarországiak beszélnek így hanem leginkább csak a budapestiek. Én még sehol máshol nem hallottam.
2011. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
Nyelvtanilag helytelennek tartjuk, de a mindennapokban alkalmazzuk. Valahogy ha valaki kihagyja, az kicsit mesterkéltnek hat. (Én csak levélíráskor, vagy komolyabb beszélgetéseknél törekszem erre.) Sajnos így terjedt el. Mennyivel egyszerűbb a külföldiek dolga, nem?:)
2011. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Mikor lementünk Miskolcra nyaralni a barátokhoz, engem kinevettek, hogy névelőt raktam a nevek elé (Pesti vagyok)... :"D


De nekem már az lenne a szokatlan, hogy ne rakjak eléjük névelőt :/

2011. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

Én is pesti vagyok,és sosem rakok névelőt a nevek elé.Sőt egyik pesti ismerősöm,rokonom,barátom sem beszél így..

Ez nem pesti szokás,hanem egyéni szokás..

Van aki így beszél vagy ír.Van aki a muszáj szót LY -vel írja..

2011. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
7%

még valamit.Már kiejtve is szörnyű hallani.

"A Béla mondta" brrr így egy normális ember nem beszél..

2011. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
Elvileg helytelen, de a beszélt nyelvben nagyon sokan alkalmazzák. Néha én is kicsit mesterkéltnek érzem, ha beszédben kihagyom a névelőt.
2011. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én erdélyi vagyok és itt senki sem rak névelőt a nevek elé.Ezért ha valaki idegennévelővel használja a neveket, rögtön azt mondjuk rá: ez magyarországi.És veszekedtem is egyes magyarországival, aki szentül meg volt győződve, hogy ő beszél helyesen és nem mi.
2011. dec. 29. 14:46
 8/29 A kérdező kommentje:

...ha valaki idegen névelővel...*

-bocsi.az előbb "idegennévelőt" írtam :S

2011. dec. 29. 14:47
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Igen, csak Pesten mondják egyesek [elég sokan] A meg AZ-t a személynevek elé, ami nyelvtanilag tilos és helyten. Sajnos a pestieket már le se lehet szoktatni erről. :(
2011. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, én kaposvári vagyok, de szinte még nem is találkoztam olyan emberrel, aki ne használta volna ezt a helytelenséget.
2012. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!