Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes írásmód? A...

Melyik a helyes írásmód? A Lufthansa az American Airlines-al együtt A Lufthansa az American Airlines-szal együtt

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 09:30
1 2 3
 21/22 Gruffacsór válasza:
Én a magam részéről "sz"-t használnék, mivel a "z" használata esetünkben kissé félreérthető. Sugallhatja azt is, hogy az "sz"-es toldalékot csonkítottad, vagy szimpla "sz"-t használtál.
2012. máj. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak beugrottam egy kis offolásra, ha már ilyen szépen tisztázódott a kérdés. :)


1. A Korr-Rektor úr által beidézett szabályról eszembe jutott az egyik "kedvenc" tollbamondásom:

"Igaz-e, hogy találkoztál Félixszel, és megajándékoztad egy pár bokafixszel?" :)


2. Hiányos műveltségem okán az előbb kerestem rá a Gruffacsór névre... (pirulós smiley)

Lewis Carroll verséről pedig két példamondat ugrott be (halandzsa):

A pipos fefedli huharozza a kokolyákat.

Hecsuti manyusan galarít a vekenyében.


Üdv. :)

2012. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!