Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Somebody is write for me...

Somebody is write for me please. , I'm bored! Így kell írni?

Figyelt kérdés

Ezt a mondatot szeretném írni csak nem tudom hogy az 'is' kell e bele.

'Valaki írjon nekem légyszi, unatkozom'



2012. aug. 22. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

is csak-inges alaknál kell. az angolok általában előre teszik a plzt..

Plz, somebody writ to me I'm boring


az I'm bored ha jól tudom azt jelenti hogy én vagyok unalmas, nem azt hogy unatkozom

2012. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Az I'm bored az jó, azt jelenti, hogy unatkozom. (Az I'm boring jelenti azt, hogy unalmas vagyok.)
2012. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,

to helyett inkább for-t írok mert a to me, az azt jelenti hogy hozzám, én meg azt akarom hogy nekem

2012. aug. 22. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:

No!

"I'm bored" pontosan azt jelenti, hogy "unott vagyok", azaz unatkozom.

Az "I'm boring"-ot is ugyanúgy "unatkozom"-nak fordítjuk folyamatos jelen időben, ha a szövegkörnyezet mást nem sugall.


"A cup of tea, please!" - a please mehet a végére is.


"Somebody is write" - azért nem jó, mert az "is" létige, a "write" pegig szintén ige, így a létige nem kell. Helyesen:

"Somebody write", vagy "Somebody is writing", de a második nem való a kérdésedbe.

2012. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kiki01 válasza:
Somebody write me please. I'm bored. Igy kell.
2012. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Somebody write TO me please. I'm bored.


ÍGY már helyes :D

2012. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A "for" jelen esetben nem "nekem"-et jelentene, hanem "értem"-et. Azaz "írjon valaki értem" lenne a write for me, maradjon a "to".
2012. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Can someone please write to me? I'm bored!

A tobbiek belekavarodtak a somebody miatt de egyik valasz sem a legjobb. Ha keres kerdomondatba kell rakni.

2012. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. A 4-es téved. Az "I'm boring" nem használható olyan értelemben, hogy "unatkozom", a bore jelentése ugyanis: untat. Az "I'm bored" tehát szó szerint azt jelenti, hogy "untatva vagyok", az "I'm boring" pedig azt, hogy "untatok".


2. Write mellé to-val és to nélkül is lehet csatolni azt, akinek írsz, de választékosabb to-val. Neten írogatva alighanem viszont a to nélküli alakot használják inkább.


3. Ha kérés, nem kell kérdőmondatba rakni, de lehet. Csakúgy, mint magyarul, mondhatod azt is, hogy "írjon nekem valaki" meg azt is, hogy "írna nekem valaki?"

2012. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szóval? A "Can someone .... " a helyes igaz?
2012. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!