Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Milyen ember tud jól írni?

Milyen ember tud jól írni?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a kapcsolatot több nagy céggel is, és szeretném ha ezt valaki jól megírná, vagy csak átolvasná az irományaimat (amit a cégnek azánok). Általában dicsérteről szólna, vagy pozitívul elsült panaszról, vagy támogatáskérésről. De ezt én csak kőrülbelül tudom megírni...

vajon milyen ember az, aki meg tud jól fogalmazni, pár mondatot, illetve párbeszédekben kicsit jártas, ha válaszolnak. :)

Milyen embert kell keressek?

Kik tudnak ilyen témákban jól írni?



2019. okt. 11. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészek, pályázatírók, jogászok.

De bárki, aki tehetséges és járatos az üzleti kommunikációban, hivatali ügyvitelben.

2019. okt. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak pár mondat(!), akkor tedd ki ide, és megnézzük.
2019. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdező te nagyon el vagy tévedve a világban.


1) Nem tudom mit vársz egy-egy ilyen levéltől, de a nagy cégek általában alkalmaznak valami alulfizetett segéd-PR-asszisztenst, aki bemásol neked valami sablon választ. ("Köszönjük hogy megtisztelted, fontos a visszajelzésed, reméljük továbbra is...") Ha a leveledben nincs kérdés vagy konkrétan elintézni való dolog, akkor ennyi. Erre meg fölösleges bármilyen stilisztikai tanácsadót pazarolni, ha nagyon benned van az írhatnék, akkor írd meg ugyanúgy egyszerű szimpla mondatokkal, ahogy ezt a kérdést is.


2) Ugyan ez nem egy kőbe vésett törvény, de általában érdemes egy cselekedetbe a nyereséggel arányos erőforrást befektetni. A legtöbb ember legalábbis szem előtt tartja ezt. Ha például egy tökéletesen megírt esszén múlna, hogy kapsz-e vesét, akkor azonnal dobnám el ami a kezemben van és írnám az esszédet. Köszönőlevelet írni a McDonald's-nak a tegnapi sajtburgerért, kicsit kevésbé vagyok motivált.


3) Fölösleges dolgot persze mindenki csinálhat hobbiból. Hobbi alatt tágabb értelemben azt értem, hogy olyan, kívülről nézve értelmetlen cselekedek végrehajtása, aminek a ráfordítás igénye túlmutat a mások számára értelmesnek látszó hasznon (ld. 2. pont), de valamilyen irracionális/szentimentális okból a hobbit űzőnek mégis megéri. Ilyen például a vonatfotózás. Ha a köszönőlevelek írása ilyen ártalmatlan fura hobbi lenne részedről, akkor viszont ne várd el, hogy mindet megírja neked valaki. Akkor úgy kéne nekiállni a dolognak, hogy "szeretnék bele

2019. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dagapion válasza:
Az az ember ir jol aki neked ir:::::::)))tehat en jol irok aki neked regenyt ir az vagy a tanarod vagy a tanarod berelte fel mindketto idiota:))
2020. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!