Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem hagynak ki sokan az...

Miért nem hagynak ki sokan az írásjelek után szóközt? Nem úgy lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Pl. Felkiáltójel, kérdőjel, vagy pont után nem hagynak szóközt, hanem rögtön új szót kezdenek sokan.
2012. szept. 11. 14:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és sokan a vessző után se hagynak szóközt, hanem rögtön új szót kezdenek.
2012. szept. 11. 15:01
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Eu onnan jön, hogy régebben az SMS-nél figyelni kellett, hogy beleférjen a 150 karakterbe - és a szünet is annak számított. Igy spóroltak vele, és többet tudtak egy SMS-be beleirni. Ugyanez volt eredetileg a különféle röviditéseknek meg smile-knek is az eredete.
2012. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Azért mert nem ismerik a helyesírás szabályait, vagy csak egyszerűen sietnek, kapkodnak, figyelmetlenek.


Azt olvastam valahol, hogy az írás felgyorsulása miatt (billentyűzet) el fognak veszni az írásjelek, a szavak lerövidülnek, nem lesz kis és nagy betű, és csak "j" betű lesz, az "ly"-t eltörlik, stb.. de ezt már most is lehet -sajnos- észlelni.

Pl: sztem (szerintem), naon (nagyon), lol, +szerettelek, 2szer...stb


Szóval pár száz év múlva, de lehet hogy már korábban, a számítógép miatt teljesen meg fog változni az írás/íráskép.

2012. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol.

Sms-ben gyakran én sem hagyok - karaktertakarékosság.

E-mailben már igen, és bosszant, ha más ezt nem teszi.

Igaz, én tanultam gépírást, meg magyar szakos vagyok. :)

És sajnos sok esetben már annak is örülni kell, ha a másik fél egyáltalán képes alkalmazni írásjeleket. Ha pedig még jól is alkalmazza őket, az már-már csoda. (Ez még mindig a mondatvégi írásjelekre vonatkozik, valamint a vesszőre. Az olyan spéci dolgokra, mint a pontosvessző, vagy a kis- és nagykötőjel, valamint a gondolatjel problematikája, most nem térnék ki)

És akkor a kézírásos szövegekről még nem is szóltunk...

2012. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
28%
roppant figyelmes vagy! de mikor az emberek ujjához szinte már hozzánőtt a billentyű sokszor már a szavakat sem ugy irják ahogy kell hanem inkább röviditenek, más betüvel helyetesítenek ami közelebb van az ujjakhoz az ilyesmit szerintem pont leszarják!
2012. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember élete folyamán akár csak egyetlen egy könyvet elolvas, már látja benne, hogy az írásjelek után szóköz jön. Csak ennyit kellene megtenni, nem állandóan picsogni, hogy milyen nehéz a helyesírásunk, vagy hogy milyen hülyeség, hogy be kell ezt magolni... Nyelvi igénytelenség, semmi más. Sajnos ma ez a sikk, ma azt szólják le, aki helyesen merészel írni.
2012. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
igen ez így van! teljesen egyetértek az előttem szóloval....
2012. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ha minél többen vagyunk, akik ezért felemeljük a hangunkat, kijavítjuk a helytelen írásokat, még akkor is, ha ez nemtetszést szül, akkor nem fognak eltűnni az írásjelek és a többi, mert mindig van, aki tovább viszi.


Vagyunk itt az oldalon néhányan, akik azért vagyunk itt, hogy segítsünk a kérdésfeltevőknek, de emellett a helyesírási hibákat is kijavítjuk, illetve felhívjuk rá az illető figyelmét.

2012. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokáig nem is tudtam én sem, hogy az írásjeleket szóköz követi. Igaz, akkor még nem ismertem az internetet. Aztán az egytemen írnom kellett egy cikket, és akkor mondták, hopgy szünetet kell hagyni.
2012. szept. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De igen, úgy helyes, ha az írásjelek után szóközt ütünk.

Nekem nagyon furcsa, hogy ez nem olyan világos, mint a nap...

Mert amikor egy kis elsős olvasni és írni tanul, már ott arra szoktatja a tanítója, hogy a szavak között (karikányi / kisujjnyi) helyet kell hagyni; ill. az olvasókönyvekben is folyamatosan ugyanezt tapasztalja. Azután is bármit olvas valaki, láthatja a szóközöket a szavak között, akár van írásjel, akár nincs; tehát az írásjelek nem váltják ki a szóközt.


Üdv. :)

2012. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!