Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írnak sokan felkiáltójel...

Miért írnak sokan felkiáltójel elé pontot?

Figyelt kérdés

Például így: "blabla.!"

Látszólag tanult emberek is írnak ilyet, és még csak nem is rövidítés az utolsó szó...


2012. nov. 11. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokat olvasok, nyelvtannáczi is vagyok, de ilyet még nem láttam...


Úgyhogy részemről passz, de talán azoktól lenne a legcélszerűbb megkérdezni, akik így írnak.


Üdv. :)

2012. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem láttam még ilyet eddig, a google sem ad ki ilyen találatot.
2012. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még ilyet.!

viccet félre téve tényleg nem :D

2012. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A választ nem tudom, de ez engem is érdekelne. Én is nyelvtannáci vagyok, és láttam is ilyet, szerintem pont ezen az oldalon is, borzasztó :) De akkor már vegyük bele azt is, hogy miért tesznek az írásjelek *elé* szóközt...
2012. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És azt is, hogy egyesek miért nem hagynak az írásjelek után szóközt. :D


Továbbá valaki felvilágosíthatna arról, hogy mire használják a csillagot. (Pl. itt: *elé*)

Nem sokszor láttam ilyet, ezért nekem nem egyértelmű, hogy idézőjel helyett vagy a nyomatékosítás kedvéért.

A választ előre is köszönöm. :)

2012. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs a floodért.

Szóval itt az *elé* esetében nyomatékosításnak néz ki; de máshol nekem inkább az idézőjelet helyettesítő szerep volt gyanús.

2012. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 4. vagyok, nyomatékosításnak szántam a csillagokat, mert félkövérré itt nem lehet tenni, nagybetűvel meg nem szeretek kiemelni. :) (Idézőjel helyett olyan oldalakon szokták használni, ahol az idézőjel széttörné a szöveget, mert valami rosszul van beállítva. :P)

Az írásjelek után hiányzó szóközt már direkt nem is írtam, egyszerre ennyi elég volt :D Bocs az offért, kérdező!

2012. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ. :)


Én magam itt, a GYK-n kiemeléshez nagybetűket szoktam használni, vagy jobb híján _ilyen_ aláhúzást. :D

Többektől láttam hasonló eljárást, de akkor most tudok egy újat. :)

2012. nov. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
volt már olyan, hogy ilyet írtam, de most nem tudok példát mutatni. azt hiszem, érzékeltetni akartam, hogy húú, de kijelentés. ha megtalálom jobban el tudom mondani :D
2012. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nagyon ritkán használom, de pl most így írnám lehet: lecsaptam egy legyet.! akkor, ha nem tudom, hogy kijelentésként írjam vagy felkiáltásként. és akkor így valahogy a kettő között. :) de tényleg csak egyszer-egyszer
2012. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!