Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kijelentő vagy felszólító mondat?

Kijelentő vagy felszólító mondat?

Figyelt kérdés
Melyik a helyes: "Előre is köszönöm!" vagy " Előre is köszönöm." ?
2012. nov. 13. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Felkiáltójellel szokás írni.
2012. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! =)
2012. nov. 13. 18:47
 3/7 2xSü ***** válasza:
100%
Ha felkiáltójel van van utána, akkor sem felszólító, hanem felkiáltó mondat.
2012. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, felkiáltójelet szokás a végére tenni, de nem felszólítás. Gondolj bele, azzal hogy "Köszönöm!", nem szólítasz fel senkit semmire. Felkiáltasz, tehát felkiáltó mondat, mint pl. a "Szia!" vagy a "Hurrá!" is. Akkor lenne felszólító mondat, ha azzal megparancsolnál valamit valakinek, vagy megkérnéd valamire. Pl.: Ne játssz a tűzzel! Ülj le! Köszönd meg a segítséget!
2012. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le fogtok kiabálni, de én pontot szoktam használni; merthogy szerintem egyszerű kijelentő mondat. A felkiáltó mondatnak van egy bizonyos érzelmi töltete (lehet akár pozitív, akár negatív). Persze ha nagyon akarom, valamit ebbe is bele lehet érezni. :O


A "normál idejű" köszönetnyilvánításnál már inkább hajlanék a felkiáltójeles megoldás felé; de ekkor sem kötelező jelleggel.


Üdv. :)

2012. nov. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is pontot szoktam írni.

Előre is köszönöm. Eszembe sem jutott eddig, hogy felkiáltó jellel kellene írni.

Köszönöm a segítségét. Szerintem ez kijelentő mondat.

Utólag, amikor már megkaptam a segítséget, akkor már írhatom; köszönöm! Vagy nem?

2012. nov. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
felkiáltójel
2012. nov. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!