Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szërintetëk jó lënne, ha a...

Szërintetëk jó lënne, ha a magyar nyëlvben külön jelölnénk a zárt ë hangot?

Figyelt kérdés
De miért nëm jelöljük?

2012. dec. 12. 20:22
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
Aztán miért kéne?
2012. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Mëg tudnánk különböztetni ëgymástól. És talán még a kiejtésben is segítene. Meg hát két külön hangról van szó, azt külön këllene jelölni!
2012. dec. 12. 20:33
 3/47 A kérdező kommentje:
Én a mély i hangot meg a magas i hangot is külön jelölném.
2012. dec. 12. 20:35
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg hülyeség, az emberek 90%-a meg se tudja különböztetni. Azonkívűl egyáltalán nem kell minden hangot megkülönböztetni, én szerintem a komputerizált világban a többi ékezet is lassacskán el fog maradozni.
2012. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
14%

Az eredeti rovás magyarban még a magánhangzókat is hanyagoljuk ahol lehet ezenkívül ligatúrákat is írtunk hogy még jobban letömörítsük a betűk írását.

Te a multiglobális magyartalanítógépezet ékes példája lehetsz ,fogalmad sincs mekkora baromságot akarsz ezzel az e vel, nem volt elég hogy berakták a W Q X Y t is mint magyar ábécé mikor semmi köze a magyarhoz ,ez nem egy fogyatékos nyelv ahol ezerfajta betűt kéne használni, ez jelenleg a világ legősibb nyelve amiről már iskola szinten le akarnak szoktatni, ezért tanítank angolt pisiseknek,és azoknak jut eszükbe később ilyen eszetlenség mint ami neked.

2012. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis adalék a témához:


[link]

2012. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
93%
Na ebből legalább kiderült, hogy azért nem érzem a különbséget, mert pesti vagyok. Ettől még szerintem fölösleges a jelölés.
2012. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem, mert nem mindegyik tájegységben különböztetik meg élesen. Én pl. borsodi vagyok, és biztosan másként ejtem az e-ket, viszont nem érzem a jelentésmegkülönböztető szerepüket. A férjem zalai, és pontosan megmondja, hogy hol milyet ejtünk.
2012. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
4%
Ezeket ma már csak a parasztok különböztetik meg.
2012. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
8 Úr isten ti tényleg ilyen mély magyarok vagytok? Azért nem érzed a különbséget mert nincs , a magyarban a magánhangzók sokszor elhagyhatóak ha a mondatkörnyezet egyértelművé teszi hogy mit írsz . Ezért értjük meg a tájszólásos magyart de ha idejön egy német az biztos nem fogja érteni hogy ővel beszélek ha e vel tanulta de még a saját népe tájszólását sem érti!
2012. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!