Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes nemzen vagy...

Melyik a helyes nemzen vagy nemzzen?

Figyelt kérdés
Például: Lemond arról, hogy utódokat nemzen. Ez így helyes? Mert a nemzzent én csak felszólító mondatban tudom elképzelni: Nemzzen nekem utódokat! Az első (kijelentő) mondatba akkor melyik illene?
2013. jan. 11. 20:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Megjött az illetékes. :D


Megnéztem a Wikit, nem találtam benne a hivatkozott részt.

Ezért visszakerestem az Előzményekből a válaszírás előtt meglátogatott oldalakat, de sehol semmi.

Ezek után már nem csak az a nagy kérdés, hogy miért írtam, hogy "a Wiki szerint"; hanem az is, hogy egyáltalán honnan szedtem... :O

Pedig még most is határozottan emlékszem magára a szövegre...


De mivel bizonyítani nem tudom az állításomat, ezért visszavonom; BicajManócska legnagyobb örömére. :D

Továbbá sűrű elnézéseket kérek mindenkitől. :)

2013. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 BringaManó ***** válasza:

Ja, semmi gond, csak megijedtem, hogy én vagyok az ügyefogyott. :-)


Juli megtalálta Neked, hogy honnan szedted a (dez(?))infót. Talán. :-)


(Amúgy a Wikire hivatkozni amúgy is "elvi hiba" – lehet, bizonyos körümények között, pl. egyetemen :-) –, tehát ha benne lenne, attól az még csak max. enyhítő körülmény lenne számodra. ;-) Mi pedig minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy a GYK-ra hivatkozni a jövőben komolyabb érv legyen, mint a Wikire... :-D

2013. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!