Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az emberek egy része miért ír...

Az emberek egy része miért ír egyes szavakat véletlenszerűen nagy kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés

"Szeretnék Egyetemre menni."

"Nagyon közel áll Hozzám."

"Mikor csináljak Terhességi Tesztet?"

"El kell mennem Nőgyógyászhoz?"


Ez csak engem irritál iszonyatosan?


2013. febr. 2. 23:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Abortusz...Ez már mindennek a teteje. Nyugtasson már meg valaki, hogy nem én vagyok az egyetlen hülye, akit ez idegesít!

2013. febr. 2. 23:44
 2/19 anonim ***** válasza:
én meg csakazértis kicsivel írok mindent :)
2013. febr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Talán mert német anyanyelvűek, és a németben a főneveket nagy kezdőbetűvel kell írni.
2013. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
#3: 18 év alatt abortusz? Biztos német... aha :D
2013. febr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mert buták.
2013. febr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Német? Hát hogyne:D Már az is irritál, mikor a személyes névmásokat nagy kezdőbetűvel írják, de arra még rá lehet fogni, hogy azt hiszik, hogy így lehet kimutatni a tiszteletet a másik felé.

Na de tök random szavakat? Egyetem, abortusz, iskola, nőgyógyász? Honnan a francból jön nekik, hogy megnyomják a shiftet? És miért éppen azoknál a szavaknál?

Miért nem írnak akkor már mindent nagy betűvel?


Tök Jó Lenne, Ha Mindenki Így Írna, Nem? A Hideg Is Kiráz Tőle Bakker.

2013. febr. 3. 00:12
 7/19 BringaManó ***** válasza:
Azért az "Egyetemet" sejtheted... (Az "Abortusz" pedig titokztos "idegen" szó, biztos, ami biztos, írjuk naggyal. :-)
2013. febr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
:D Nagyon jó kérdés, én is gondolkoztam már rajta! Engem is baromira irritál. Azt még csak-csak megértem, amikor az anglicizmusoknak bedőlve tévesen a nemzetek neveit nagy kezdőbetűvel írják, de hogy a nőgyógyászon mit kell nagy kezdőbetűzni, azt képtelen vagyok megérteni...
2013. febr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tudatlanság. Kismértékben a számítógépek használata, programok olvasása, idegen nyelvek hasonló írásmódja, stb. Téves megítélés, egyesek azt hiszik a nyomatékosítás eszköze a nagy kezdőbetű. Sok apróság közrejátszhat a konkrét esetekben, de alapvetően az ismerethiány a fő ok.
2013. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én 3 éve tanulok (maradjunk a tanítanak szónál tán inkább) németet, de van ez a rossz mellékhatása, hogy magyarba is néha nagybetűvel írom a főneveket. Hasonló okból kifolyólag, a tantárgyak nevét mindig nagy betűvel írom, ezt az angol miatt, amit mát több mint 11 éve tanulok, szóval az már rendesen berögzült és nem hiszem, hogy le fogok szokni róla. Szintén angol miatt néha a országnevekből képzett mellékneveket is (Német, Olasz stb.), ez mondjuk ritkább.


Szóval ilyesmi okokat tudok elképzelni másoknál is.

2013. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!