Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az emberek egy része miért ír...

Az emberek egy része miért ír egyes szavakat véletlenszerűen nagy kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés

"Szeretnék Egyetemre menni."

"Nagyon közel áll Hozzám."

"Mikor csináljak Terhességi Tesztet?"

"El kell mennem Nőgyógyászhoz?"


Ez csak engem irritál iszonyatosan?


2013. febr. 2. 23:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a német nekem nagyon belemagyarázásnak tűnik. Aki van olyan intelligens, hogy képes nyelvet tanulni, az arra is képes, hogy a saját nyelvének a helyesírását ismerje és ne vigyen át szabályokat egyikből a másikba. Fogadok, hogy ezek a Nagybetűzők nem tudnak egy idegen nyelven sem:D
2013. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Persze maga a kérdés is szinte költői volt.

Hiszen pont azok nem írnak általában, akik nagybetűznek. De ha egy kérdésnél megkérdezem azt, hogy miért írta nagybetűvel, akkor válasz helyett megkapom, hogy ne kötekedjek.

Pedig őszintén érdekel:D

2013. febr. 3. 21:57
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor kiegészítésként ohzzáteném a válaszomhoz, hogy mielőtt németet tanulttam soha nem írtam nagybetűvel mondatközi főnevet, leszámítva az említett angollal kapcsolatba hozott szavakat.
2013. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg kiegészítésként hozzátenném, hogy én meg azóta sem írok:D
2013. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
45%
arra senki nem gondol, hogy telóról írnak, és az néha automatikusan átírja? (nekem sokszor át szokta, és nem mindig veszem észre) -.-
2013. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Engem az irritál legjobban, amikor az 'én'-t írják nagy betűvel. Annyira egoistán hat, hogy az kimondhatatlan.
2013. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sok ember meg van győződve arról, hogy a személyes névmásokat nagybetűvel kell írni. (A rögeszme enyhébb formája szerint csak a te, ön, neked stb. E/2-es névmások vannak mindig nagybetűvel.) Többször győzködtem már ilyen műveletlen fószereket az ellenkezőjéről, mindig hiába, max. odáig jutottam, hogy azt mondták, jó, de ők akkor is nagybetűvel fogják írni "udvariasságból". Ja, azt, hogy "Hozzá se kezdtünk", nagybetűvel, udvariasságból... Arról nem is beszélve, hogy ez az egész udvariasság-koncepció is irtózatosan nagy hülyeség.


Amúgy a nagybetűs "Én" névmáson kívül legröhejesebbek az "elmész Te a büdös p.csába"-féle szövegek.:)


Az "Egyetem"-ről jut eszembe, egyszer egy ilyennel kapcsolatban is vitába keveredtem, és a fószer azt mondta, azért írta nagybetűvel az iskola szót, mert egy bizonyos iskoláról van szó, és ezért ezt nagybetűvel kell írni. Hiába mondtam neki, hogy ezek szerint az asztal szót is nagybetűvel kellene írni, ha egy bizonyos asztalról van szó, nem értette meg.

2013. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Újabb gyöngyszem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..



Szerintem kezdjük el gyűjtögetni őket:d

2013. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
2013. márc. 1. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!