Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki szinte minden szót nagy kezdőbetűvel ír?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az olyan emberről, aki szinte minden szót nagy kezdőbetűvel ír (neki, család, gyermek, aki, férjem, párja, stb.) és egy szó alatt is felemeli a tollat, hogy nem kapcsolódnak teljesen a betűk egymáshoz???

2013. jan. 26. 16:25
1 2
 1/11 Andii1 válasza:
gáz...
2013. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

1. Nem ismeri a kis- és nagybetűk használatára vonatkozó helyesírási szabályokat, vagy ha ismeri, nem érdekli.


2. A folyóírások fajtái közül csak a c-s kötésnél nem emeljük fel az íróeszközt, pontosan annak érdekében, hogy minden betű kapcsolódjon egymáshoz. De vannak más kötéstípusok is, amiknél nincs ilyen előírás (pl. a helykijelöléses írás). Továbbá az általánosan elterjedt c-s kötés esetén is csak az írástanulás idején, ill. legfeljebb az első néhány évben szokás ragaszkodni a teljesen szabályos íráshoz. Tehát később nem probléma, amit írtál.

2013. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha a Bírósághoz beadott levélben úgy ír a volt párjáról, hogy Párom, Családom, Lányom, Fiacskám, Ő, Neki, stb. - nem nézik hülyének? Vagy az még érzelmeket jelenthet nála???
2013. jan. 26. 18:50
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Hogy mennyire nézik h.lyének, azt nem tudom; gondolom, a bíróságok hozzászoktak már a helyesírási hibákhoz.


Ebben az esetben egyébként egyértelműen hibáról van szó, mivel a szabályzat kizárólag a hivatalos iratok és a magánlevelek megszólításaiban engedélyezi a közszavak nagybetűvel való kezdését, ill. a szövegen belül a _megszólítottra vonatkozó_ szavaknál. Lásd a 149. pontot:

[link]


Egyébként a kommentedben te is hibáztál: a bíróság köznév, így kisbetűvel kezdjük; akkor nagy, ha tulajdonnévről van szó, pl. Manófalvi Városi Bíróság. :D

2013. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Írás közben engem is elgondolkodtatott. Akkor én is nagy kezdőbetűs vagyok. Köszönöm segítségedet! Akkor remélem nem érzelmek irányítják a nagy kezdőbetűket?
2013. jan. 27. 00:11
 6/11 anonim ***** válasza:

A nagybetűk szisztemetikus haszálata egy bizonyos határig a mondanivaló fontosságát akarja kiemelni.

A te hapsid esetében ez már szinte kóros fontoskodásra utal. Az ilyen emberek a SAJÁT esetük, a saját személyük fontosságát akarják kihangsúlyozni. Barátod valószínűleg makacs, konok, és a más igazáról meggyőzhetetlen ember, aki szinte betegesen ragaszkodik a saját igazához és/vagy véleményéhez. Legalábbis hajdani grafológiai emlékeim szerint. Ha jól emlékszem, ilyenkor kezdődő psychorigiditásról bestélünk.

2013. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
~beszélünk~
2013. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fura,gáz szerintem is én magyar tanár vagyok nálam sokan csinálják ezt ez valószínű hogy azért van mert a betűkötések néhol "furák" lehetnek.
2013. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves magyartanár, egy árva szót sem értek a magyarázatodból...

HOL tanítod ezt a szép nyelvet?

2013. jan. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Hol tanítaná már? Sehol.

Ilyen helyesírással úgy kivágták volna a főiskoláról vagy az egyetemről, mint a macskát egészségügyi sétára...

2013. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!